Gry

Rime żyje - mamy nowy zwiastun i garść wieści

przeczytasz w 1 min.

Baśniowa przygoda pełna tajemnic rozpocznie się już za kilka miesięcy. Lista urządzeń, na które trafi Rime wyraźnie się wydłużyła.

Zaprezentowana po raz pierwszy gra Rime w 2014 roku zrobiła bardzo dobre wrażenie (trochę Zelda, trochę The Last Guardian), ale później pojawiło się kilka problemów, w tym największy – rozejście się dróg ekipy Tequila Works i firmy Sony. Dziś jednak wiemy już, że produkcja ma się wreszcie ku końcowi. 

Opowieść o chłopcu, „który musi korzystać ze swojego sprytu i pomysłowości, aby przetrwać i ostatecznie uciec z tajemniczej wyspy i uwolnić się od straszliwej klątwy” jest zatem żywa. Dodatkowo, z okazji tego „wskrzeszenia” twórcy zdecydowali się przygotować zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej:

Jak mogliście zobaczyć pod koniec filmiku gra, która początkowo była zapowiadana na PlayStation 4 i PS Vita, ostatecznie ukaże się na tej pierwszej konsoli, jak również na komputerach osobistych, Xbox One oraz – tu ciekawostka – Nintendo Switch. Pod względem samej rozgrywki natomiast większych zmian nie należy się spodziewać – to wciąż baśniowa opowieść, podczas której będziemy głównie eksplorować świat i rozwiązywać zagadki.

Oficjalna premiera Rime planowana jest na tegoroczny maj. 

Źródło: IGN

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    czorcik696
    0
    Strasznie lubię od czasu do czasu pograć w gry tego typu. Po ciężkim dniu pracy to wspaniały relaks.