Gry

Risen 2: Dark Waters - słowo o fabule

przeczytasz w 1 min.

Pojawiają się nowe szczegóły, dotyczące naszych przygód w pirackim sequelu Risena.

 Warto przeczytać:
 

GTA i Red Dead Redemption nie będą serialami

Czas mija, kolejne zapowiedzi gry Risen 2: Dark Waters pojawiają się w magazynach i serwisach internetowych, a więc wszyscy fani RPG spod znaku Piranha Bytes dowiadują się coraz więcej o sequelu gry, którą wielu uważa za następcę Gothica. Dziś skupimy się na najważniejszych elementach fabuły, które dotąd zostały ujawnione przez jej producentów.

W Risen 2 wcielimy się w tego samego bohatera, z którym kończyliśmy część pierwszą. Udało nam się pokonać tytana, ale zwycięstwo okupione zostało poważnymi stratami - nasz bohater stracił prawe oko, a pozostali tytani zniszczyli większość zamieszkałego świata. Nie zaczynamy więc gry jako nowy bohater, ani też nie cierpimy na popularną w tego typu grach amnezję - nasza postać pamięta swoje bohaterskie czyny, ale jest nieco zdruzgotana stratami - zarówno własnymi, jak i na całym świecie.

Dlatego też na początku nasz podupadły heros nie będzie się mierzył z tytanami, ale przypadną mu w udziale zadania nieco bardziej trywialne - choćby zinfiltrowanie pirackiego półświatka i odkrycie tajemnicy znikających statków z zaopatrzeniem. Oczywiście to tylko wstęp do wielkiej przygody i opowieści o spiskach, ale ten sposób ujęcia fabuły przez Piranha Bytes chyba spodoba się każdemu fanowi RPG.

Choć premierę Risen 2 wyznaczono najwcześniej na przyszły rok, gra zapowiada się bardzo zacnie, a fabuła - przynajmniej na pierwszy rzut oka - powinna być silną stroną Dark Waters. Risen 2 wydany zostanie na PC, Xbox360 i PlayStation 3.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A na PC znów będzie skopany framerate i znikające tekstury omg..
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niech się nie mierzy z tytanami bo straci drugie oko i nie będzie trzeciej części ;)
   • avatar
    CougarV6
    0
    Dlaczego dajecie się prowokować małemu potworkowi. Przecież to typowe konto do prowokacji. W każdym temacie post anty blaszakowy. Koleś się nudzi w wy mu dostarczacie rozrywki. Udawajcie, że go nie ma.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Mam nadzieję, że grę poprawią. Bo była fajna, do ostatniego aktu. Potem, niezależnie, czy graliśmy magiem, czy templariuszem, czy piratem, wszystko wyglądało tak samo, nawet do finałowej walki dostawaliśmy tę samą broń.