Sprzęt do gier

Roccat na Gamescomie - hybrydowa myszka Nyth i klawiatura Sova

przeczytasz w 2 min.

Niemiecki producent twierdzi, że gracz sam wie najlepiej jakie powinny być jego peryferia.

Roccat Gamescom

Gamescom 2015 to nie tylko gry, ale też nowości sprzętowe tworzone z myślą o graczach. Dwa (nie do końca) premierowe urządzenia do Kolonii przywiozła ze sobą firma Roccat – hybrydową myszkę Nyth z systemem wymiany przycisków oraz będący połączeniem klawiatury i podkładki pod mysz zestawu Sova.

Roccat Nyth to myszka, która oddaje użytkownikowi prawdopodobnie najwięcej możliwości modyfikacji i konfiguracji. Na jej lewym boku znajduje się miejsce, w którym możemy umieścić maksymalnie 12 programowalnych przycisków – producent jednak pozwala na różne konfiguracje (jedne przyciski mogą zostać, z innych możemy zrezygnować; jedne mogą być dłuższe, inne krótsze itd.). Wszystko to jest możliwe dzięki zestawowi 33 przycisków, a wkrótce poszczególne części będzie można tworzyć także samodzielnie przy pomocy drukarki 3D.

Sercem gryzonia jest hybrydowy sensor laserowy (R1)  o czułości 12 000 DPI (którą dostosujemy do własnych preferencji z dokładnością do 1 DPI). Roccat Nyth charakteryzuje się również częstotliwością raportowania równą 1000 Hz, maksymalnym przyspieszeniem na poziomie 50 G oraz dużą szybkością (także podczas ruchu w dwóch osiach). 

„Tworzenie myszy, którą można tak bardzo modyfikować, była świetnym testem dla kreatywności i umiejętności designu” – powiedział René Korte, założyciel i CEO firmy ROCCAT. „Owocem naszej pracy nie jest kolejna standardowa mysz do MMO – to kameleon. Użytkownicy mogą w dowolnym momencie zmienić ją w wersję do gier MOBA, a za chwilę w idealny sprzęt do FPS-ów. Słowem: dowolna konfiguracja do dowolnego gatunku i dowolnej gry. Taka jest właśnie mysz Nyth”.

Specyfikacja Roccat Nyth:

 • Sensor: Twin-Tech R1
 • Czułość: do 12 000 DPI
 • Częstotliwość raportowania: 1000 Hz
 • Czas reakcji: 1 ms
 • Maks. przyspieszenie: 50 G
 • Maks. szybkość: 3,8 m/s (1 oś) / 5,4 m/s (2 osie)
 • Liczba programowalnych przycisków: 18
 • Przewód: 1,8 m, USB

Roccat Sova natomiast to połączenie klawiatury i podkładki pod mysz. Według producenta takie rozwiązanie niesie ze sobą ogromne korzyści pod względem ergonomii. Właściwie mamy tutaj do czynienia z typową klawiaturą, tyle tylko, że ze znacząco powiększoną powierzchnią dodatkową.

Podobnie jak w przypadku myszki, producent nie daje jednego rozwiązania, tylko proponuje, by gracze sami zadecydowali jaką chcą klawiaturę. Dlatego też w sprzedaży znajdą się co najmniej trzy wersje Sovy: przewodowa z membranowymi przełącznikami, przewodowa z mechanicznymi przełącznikami oraz bezprzewodowa z mechanicznymi przełącznikami.

Roccat Sova

Źródło: Roccat

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  6
  Tej klawy z podkładka jakoś sobie nie wyobrażam, ale myszka jest bardzo interesująca. Tak własnie myslalem żeby moją wymienić na Naga od Razera a tu proszę, pojawiła się ciekawa konkurencja.
  • avatar
   XaRaDaS
   3
   W klawie brak bloku numerycznego już ją przekreśla dla mnie ;) mysz, no sam nie wiem, z tymi przyciskami to nie pamiętam kto, ale już dawno jest w sprzedaży, tylko nie wymienne są.
   • avatar
    Konto usunięte
    -8
    Tak napewno nie powinna wygladac moja myszka, a jestem graczka. Poza tym moja myszka ma jeszcze kuleczke :)