Oprogramowanie

RockMelt - przeglądarka od twórcy Netscape

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
10 komentarzy Dyskutuj z nami

RockMelt to przeglądarka bazująca na silniku Chromium oraz wyposażona w przycisk Share ułatwiający informowanie innych o tym co aktualnie przeglądamy. Nad jej rozwojem czuwa Marc Andreessen - twórca słynnej przeglądarki Mosaic i założyciel popularnego niegdyś Netscape'a.

  Warto przeczytać:
 

Lista pirackich serwisów zakazanych

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że premiera RockMelt jest największym wydarzeniem na rynku przeglądarek od czasu premiery Google Chrome. Dlaczego tak twierdzimy, mimo iż nie stoi za nią żaden gigant rynku przeglądarek, coraz bardziej hermetycznej branży? Pomysł na siebie nowy produkt oparł na serwisie Facebook.

Do przeglądania stron za pomocą RockMelta konieczne jest posiadanie konta w największym serwisie społecznościowym świata. Poza delikatną integracją z jego usługami umożliwia to chmurowy charakter programu, który pamięta dzięki temu nasze ustawienia niezależnie od komputera, w którym zdecydujemy się zalogować.

Program do tego dodaje jeszcze kilka interesujących i innowacyjnych opcji, które najlepiej samemu przetestować w praktyce pobierając wersję beta. Jedno jest pewne - nawet jeśli RockMelt spektakularnego sukcesu nie odniesie, to na pewno Mozilla, Opera, Microsoft czy Google będą mogli podpatrzeć kilka fajnych patentów.

Źródło: TechCrunch

Polecamy artykuły:    
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja właśnie usunąłem konto, tak bym se przetestował...
 • avatar
  Konto usunięte
  czy to nie wygląda trochę za bardzo jak google chrome ?
 • avatar
  hecto
  to raczej oni odgapili powiązanie konta z przeglądarką , np. google & youtube, i tam już od długiego czasu mamy możliwość przeglądania naszej spersonalizowanej strony niezależnie od tego gdzie jesteśmy.
 • avatar
  br4tp1t
  no to pozmeiniany chrome ;] mogli sie troche postarac bardziej o zmiane interfacu ;)
 • avatar
  jeomax.co.uk
  No a ja jestem ciekawy, jak z parserami i zgodnoscia ze standardami - czy wyglad strony bedzie sie roznil od tego serwowanego przez inne przegladarkim, a wiec czy znowu kolejna robota dla web developerow z ustawianiem wygladu pod kolejna przegladarke ?
 • avatar
  Rafal_0
  ale funkcjonalnie to nieźle się prezentuje.
 • avatar
  d i l
  Ja bym proponował zrobić przeglądarkę ZERO Facebooka :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Produkt skierowany do userów facebooka, jest to dobry chwyt marketingowy bo potencjalnych userów jest kilkadziesiąt milionów, ale czy przeglądarka będzie dobra?
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeszcze więcej facebooka...BLEEHHH....