Telefony

Rośnie sprzedaż telefonów

przeczytasz w 1 min.

Według najnowszego raportu Worldwide Mobile Phone Tracker opracowanego przez firmę analityczną IDC sprzedaż telefonów komórkowych w pierwszym kwartale 2011 roku zwiększyła się o 19,8%.

Według raportu sprzedaż telefonów komórkowych w pierwszym kwartale 2011 roku wyniosła 371 milionów 800 tysięcy i w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (I kw. 2010) zwiększyła się o niespełna dwadzieścia procent, a dokładnie o 19,8%. Według firmy IDC sporządzającej raport tak dobre wyniki można w głównej mierze przypisać stale rosnącej sprzedaży smartfonów w rejonie Azjatyckim, Afrykańskim, Bliskiego Wschodu czy też w Ameryce Łacińskiej.

Warto przeczytać:
Nokia po raz drugi uwalnia kod Symbiana

Liderem na rynku, pomimo niezbyt przyciągającej oferty smartfonów pozostaje nieprzerwanie fiński gigant Nokia, której w pierwszym kwartale bieżącego roku udało się sprzedać 108,5 miliona urządzeń, co z kolei przełożyło się na 29,2% udział w rynku. Jest to jednak spadek w porównaniu z I kw. ubiegłego roku, kiedy to skandynawskiej firmie udało się osiągnąć 34,7% rynku. Drugie miejsce pod względem liczby sprzedanych urządzeń piastuje firma Samsung, której udało się osiągnąć 18,8% udział w rynku, przy sprzedaży 70 milinów urządzeń. Trzecie miejsce przypadło firmie LG, której to udało się sprzedaż 24,5 miliona telefonów, co przełożyło się na 6,6%. Po raz kolejny na czwartym miejscu zadomowiła się firma Apple, sprzedając w minionym kwartale 18,7 milionów urządzeń, co stanowiło dokładnie pięcioprocentowy udział w rynku.

Na miejscu piątym znalazła się firma ZTE, której udało się sprzedać 15,1 milionów telefonów co zaowocowało 4,1% udziałem w rynku. Poza pierwszą piątką uplasowały się kolejno takie firmy jak RIM, Motorola oraz Sony Ericsson.

Źródło: InsideHW

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Tylko kwestia czasu, kiedy koreańskie koncerny Samsung i LG wyprzedzą Nokię, te ostatnio wprowadzają coraz to lepsze i bardzo udane smartphon'y na systemie Android, ja już praktycznie zapomniałem o Nokii.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja kupiłem xperie :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja zawsze myślałem o LG, że telefony robią raczej słabe, jednak ostatnio kupiłem właśnie lg p500 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Zarówno z możliwości jak i jakości wykonania. Teraz jak widzę te statystyki, to wiem, że byłem niestety w dużym błędzie co do tej marki :). Jakoś zawsze kojarzyła mi się głównie z monitorami i telewizorami :).
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     kupiłem owego ZTE Blade o Play, no HTC to nie jest ale jestem rowniez zadowolony z mozliwosci jakosci wykonania no i... ceny