Ciekawostki

Hakerzy włamali się do rosyjskiego banku. Przypadkowo zniknęły też kopie zapasowe

przeczytasz w 1 min.

Hakerzy nie ustępują w działaniach przeciwko rosyjskiemu reżimowi, który dopuścił się zbrodniczej napaści na Ukrainę. Ostatnio celem hakerów stał się jeden z największych banków w Rosji.

Hakerzy włamali się do rosyjskiego banku

Tym razem padło na bank JSC Bank PSCB, który ma być popularny wśród rosyjskich oligarchów. Obiekt nie został wybrany przypadkowo - cios w instytucje ma rozwścieczyć klientów i tym samym wymusić na rządzących zaprzestania inwazji na Ukrainę.

Hakerzy z grupy Network Battalion 65 (NB65) pochwalili się w mediach społecznościowych, że udało im się przejąć kontrolę nad bankiem i wykraść 800 GB poufnych informacji. Żeby było ciekawiej, hakerzy mieli usunąć zgromadzone kopie zapasowe - w takiej sytuacji funkcjonowanie banku... może być poważnie utrudnione.

Jak udało się włamać do jednego z najważniejszych banków w Rosji? Według informacji hakerów, sporo danych uwierzytelniających pochodziło z przeglądarki Chrome. Mało tego! Zespół bezpieczeństwa nie zdawał sobie sprawy z włamania nawet po opublikowaniu komunikatu przez hakerów (!).

Warto dodać, że nie jest to pierwsza akcja hakerów wymierzona w zbrodniczy reżim na Kremlu. Ta sama grupa ma na koncie m.in. włamanie do Wszechrosyjskiej Państwowej Kompani Telewizyjnej i Radiowej.

Źródło: Twitter @ NB65

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gromzjasnegonieba
  1
  W niedziele Turcja najechala polnocny Irak. Erdogan powiedzial ze nie spocznie az wybije do ostatniego Kurda. Ale to kraj NATO wiec mordowanie kurdyjskich kobiet i dzieci jest dobre. Na tyle dobre ze wszystkie media o tym milcza.
  • avatar
   Marucins
   -1
   "Tym razem padło na bank JSC Bank PSCB, który ma być popularny wśród rosyjskich oligarchów."
   To ja podsumuje to tak
   Na święta Wielkanocne MA padać deszcz i śnieg.
   • avatar
    GurarufWolalup
    -4
    No i hakerzy myślą ze zatrzyma to wojnę ale wojna jest już przesadzona i wschodnia Ukraina do tygodnia czasu będzie pod kontrola wojsk Rosyjskich.
    Na miejscu tych hakerów zacząłbym się bać bo jak skończy się wojna służby specjalne Rosji rusza w świat i w tajemniczych okolicznościach zaczną ginąc tysiące ludzi związanymi z technologiami komputerowymi.
    Jeden zginie w wypadku, drugi zje przypadkiem trującego grzybka a trzeci popełni samobójstwo.
    Tak się załatwia wrogów we współczesnym swiecie.
    • avatar
     kazitut
     -27
     Promuje się " Zło zwalczać Złem ", na dłuższą metę to droga w złą stronę.

     Taka sobie propaganda, jak propaganda.