Oprogramowanie

Rusza beta serwisu Microsoft Docs.com

przeczytasz w 1 min.

Microsoft, we współpracy z serwisem Facebook, stworzył serwis Docs.com, który ma stanowić realną konkurencję dla rosnącego w siły Google Docs.

Microsoft od wielu lat zapowiadał internetową wersję swojego pakietu biurowego, jednak do tej pory doczekaliśmy się jedynie testowej wersji Office Live - usługi przeznaczonej dla firm, które mają już licencję na pakiety biurowe Office. Nowy serwis ma być dostępny dla wszystkich. 

Internetowa aplikacja przygotowana w technologii Silverlight ma bardzo przejrzysty interfejs połączony z prostotą i minimalistycznymi podejściem do nawigacji w serwisie. Mimo wszystko może ona stworzyć pewne problemy użytkownikom systemów z rodziny Mac OS X i Linux, czy też niektórych urządzeń przenośnych, gdyż nie wiadomo czy technologia "Moonlight" zapewni im dostateczną funkcjonalność. 

Serwis Docs.com jest jeszcze w fazie testów i na otwarty dostęp do niego nie można jeszcze liczyć. Co prawda można się zarejestrować i poprosić o uzyskanie do dostępu, należy jednak pamiętać, że zgłaszając chęć wzięcia udziału w testach należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu Facebook.

Na razie nie wiadomo jak będą przebiegać prace i kiedy serwis zostanie oficjalnie otwarty.

Źródło: OSnews

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  0
  Ruszać może i rusza, ale tu potrzeba rewolucji. Dotychczasowe aplikacje biurowe Microsoftu się przeżyły i nie są już niezastąpione, jest wiele podobnych narzędzi i sporo lepszych aplikacji do specyficznych zastosowań.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "może ona stworzyć pewne problemy użytkownikom systemów z rodziny Mac OS X i Linux," Zaraz, zaraz... przecież na Mac OS X Silverlight jest oficjalnie dostępny - Microsoft zrobił implementacje, tylko na Linuxie trzeba się ratować spartaczonym moonlightem.