Monitory

Rusza pierwszy satelitarny kanał 3D

przeczytasz w 2 min.

Operator telewizji satelitarnej SES ASTRA i Samsung Electronics ogłosiły plan rozpoczęcia wspólnej promocji telewizji 3D. Start pierwszego kanału 3D planowany jest na początek maja.

 Warto przeczytać:
 

W ramach umowy o współpracy, Samsung wesprze firmę SES Astra w przygotowaniu filmów i programów na potrzeby promocyjnego kanału 3D, który wystartuje już 4 maja br. Niekodowany kanał satelitarny Astry, nadawany na pozycji 23,5°E będzie dostępny w punktach sprzedaży telewizorów 3D.

– Nowy, demonstracyjny kanał 3D pokazuje ogromne zalety satelitarnej transmisji wysokiej jakości telewizyjnego sygnału 3D oraz umacnia SES Astra w roli lidera innowacji w technologiach nadawania. Jesteśmy dumni z partnerstwa z Samsung i przekonani o tym, że telewizja 3D stanie się kolejnym kamieniem milowym w dziedzinie domowej rozrywki – powiedział Ferdinand Kayser przedstawiciel SES Astra.

– Jako pierwszy producent oferujący urządzenia 3D na rynku konsumenckim, Samsung stoi na czele dokonującej się trójwymiarowej rewolucji. Dzięki współpracy z SES Astra, Samsung będzie również pierwszym producentem elektroniki, który zaprezentuje nadawany na bieżąco kontent 3D za pośrednictwem darmowego kanału promocyjnego, prezentując pełnię możliwości innowacyjnych rozwiązań w technologii 3D. Treści, które dostarczamy na potrzeby nowego kanału 3D Astry, pozwolą konsumentom poczuć pełen potencjał telewizji w trzech wymiarach – dodał SH Shin, Prezes i CEO Samsung Electronics Europe.

Premierę nowego kanału Astry w 3D zaplanowano na 4 maja br., podczas targów ANGA Cable w Kolonii. Szczegóły dotyczące transmisji nowego kanału zostaną podane wkrótce.

Parametry techniczne nowego kanału:

 • ASTRA 1E (23,5E) - tp. 68 (11,778 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 9/10; DVB-S2/QPSK)
 • ID: Test
 • PID V: 481
 • PID A: 482
 • PID PCR: 481
 • SID: 5310
 • PID PMT: 5310
 • program niekodowany

Źródło: SES Astra, Samsung, SAT Kurier

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  I co z tego jak nikt nie będzie miał telewizora 3D????
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Kiedyś: Masz TV Full HD? Ja mam :] wow super!
   Dziś: Ja oglądam w 3D i mam fajowe okulary :] A Ty co masz?? Zwykłe Full HD? Phii :P

   Dawniej ludzie wydawali majątek, żeby poczuć jakość FHD. Teraz wszystko ma już FHD lol
   Dodali technikę LED żeby ludzie zobaczyli piękno kolorów i znów słono płacili za "nową" technologie... Jak i to źródełko zaczęło wysychać pojawiła się jeszcze nowsza jakość !
   Teraz jest 3D żeby ludzie mogli poczuć głębie obrazu :] No i znów źródełko zmienia się w rwącą rzekę, nakręcana przez marketing i naiwnych ludzi, którzy rzucą się na ta wspaniałą technologię :D

   LOL :P
   • avatar
    Kropeczka
    0
    Ja mam 100 Hz w... telewizorze kineskopowym. I to 2-letnim, kupiłam nowy już w dobie LCD HD.
    I nie mam żadnych kompleksów, myślę samodzielnie, nie reklamami.
    A następny TV - jeśli idiocenie tv będzie rosło w tym tempie, to będzie to projektor do filmów, z tv zrezygnuję całkowicie.
    A i jestem w pełni zdrowa psychicznie - acz dla koncernów toksyczna do bólu...

    zdrówka :)
    • avatar
     Gothar
     0
     Mam TV mpeg 2 full hd i co z tego? Programy HD zamiast być w pakiecie telewizyjnym to sa dodatkowo płatne. Nie opłaca się nic w tej polsce. Poczekam do 2012r. i zobaczę co przyniesie czas. Może będą tv Full 3D 8000x4000 900Hz Mpeg 8 albo inne cuda ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      jak to już będzie w pełni działało to przyjdzie czas na zakup sprzetu 3D zapowiadanego przez Sma, LG itd.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja mam nadzieję że C+ będzie częściej nadawał różne wydarzenia sportowe w 3D tak jak miało to miejsce przy okazji tego meczu - http://www.youtube.com/watch?v=cMko8Iv5iMA