Oprogramowanie

Rusza sprzedaż pakietu Office 2010

przeczytasz w 1 min.

Do sklepów trafił właśnie nowy pakiet biurowy Microsoft Office 2010, który po raz pierwszy sprzedawany jest jednocześnie na dwa sposoby - wersja pudełkowa i zakup online. 

Nowa wersja pakietu biurowego dzieli się na trzy główne wydania: Office Home and Student 2010, Office Home and Business 2010 oraz Office Professional 2010W nowej odsłonie pakietu Microsoft wprowadził ponad 100 zmian. Niektóre z nowych funkcji są zapożyczone z konkurencyjnych rozwiązań takich jak Google Docs czy OpenOffice.

Jedne z ważniejszych nowości, to m.in. edycja zdjęć bezpośrednio w edytorze Word, wspólna praca nad jednym dokumentem, możliwość wykorzystywania wideo w programie PowerPoint czy nowe rozwiązania przy pracy z e-mailami.

Popularna funkcja (chwalona przez Google) cloud computing również została zaimplementowana w pakiecie. Pozwala ona na zarządzanie dokumentami z dowolnego miejsca na świecie.
Zgodnie z danymi firmy Microsoft,
wersja beta nowego pakietu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – pobrało ją blisko 7,5 miliona osób z różnych krajów. Office 2010 jest już dostępny w 10 językach, ale w niedalekiej przyszłości ilość ta ma się powiększyć do 94.

 
 

Ceny nowego pakietu biurowego Microsoft Office 2010 zaczynają się od około 120, a kończą na około 500 dolarach. Wymagania sprzętowe podawaliśmy już wcześniej, natomiast więcej informacji oraz możliwość zakupu online można znaleźć na stronie producenta.

 
Źródło: tcmagazine.com

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  b4rt3k
  0
  uzywalem tego prawie rok
  wole LateX(do pisania) i OO + Mathematica - do liczenia
  jedynie z tego mathematica jest platna, ale jak kogos stac to warto bo swietny program (dla studentow jedynie niecale 1k ;))
  • avatar
   b4rt3k
   0
   matlaba tez zamierzam poznac, ale narazie niestety nie mialem czasu, w koncu mamy XXI wiek wiec takie programy to podstawa :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja cały czas używam Office'a 2003. Nie przypadł mi do gustu 2007.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja też "jadę' na Office 2003. Tylko używam Excel'a. Word mi do życia nie potrzebny. Jak coś już trzeba napisać na kompie, to "zapuszczam" stary, poczciwy notatnik ;) .
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wreszcie normalne menu. Jak pierwszy raz włączyłem office 2007 to pierwsza moja myśl - gdzie tu jest menu z zapisywaniem :P