Konsole do gier

Rzuć palenie z Nintendo Wii

przeczytasz w 1 min.

Pomysł jest ambitny: aplikacja WiiWare ma pomóc rzucić palenie. 

Serwis Siliconera informuje, że Nintendo zamierza wprowadzić na rynek aplikację WiiWare, która ma pomóc posiadaczom konsoli Wii rzucić palenie.

Nowość ma nazwę Easy Stop Smoking (po japońsku "Raku Raku Kinen"). Program opiera się na książce napisanej przez Mayumi Abe, popularnej lekarki z Tokio, i zostanie udostępniony w przyszłym tygodniu.

Jak podaje Siliconera, użytkownicy Wii będą mogli wybrać swój charakter Mii zaraz po włączeniu aplikacji i następnie wybierać różnego typu tryby dla osób palących i niepalących.


Posiadacze Wii otrzymają wirtualną pomoc w rzucaniu palenia (Fot. Tom's Guide.com)

WiiWare będzie zbierać różne informacje (m.in. jak często sięgamy po papierosa), oferując przy tym min. siedmiodniowy plan pozwalający pozbyć się nawyku.

Program ma oferować wiele możliwości, włącznie z trybem wieloosobowym. Każdy użytkownik Wii będzie mógł także prowadzić "dziennik palacza".

Twórcy programu, firma Silver Star, informuje że członkowie rodzin będą mogli się wzajemnie wspierać w walce z nawykiem, porównując rezultaty uzyskane w WiiWare. Rywalizacja pomocna w rzuceniu palenia? Czemu nie.

Początkowo program trafi wyłącznie do Japonii.

Warto dodać, że Easy Stop Smoking nie jest pierwszym tytułem z serii "rzuć palenie", jeśli chodzi o produkty Nintendo. Swojego czasu Ubisoft przygotował My Stop Smoking with Allen Carr dla posiadaczy konsolki Nintendo DS.

Źródło:Tom's Guide.com

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szawel
  0
  Tego jeszcze nie słyszałem. Czekam na FPS pomagający rzucić picie, RTS jak jeść by nie przytyć, oraz RPG "smoke from the sky" czyli przygody lotnika palacza połączone z symulatorem grania w ping ponga na pokładzie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A niechaj mnie cmokną, papieros i kawa to podstawa mojej diety że o browcu nie wspomne :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To niech wypuszczą strategię gdzie wrogą międzyplanetarną frakcją podbijającą kosmos będą papierosy ,my jako dzielna i nieprzewidywalna rasa ludzka chcemy powstrzymać złego najeźdźcę wybijając go w pień (wybijając nie wypalając to różnica).

    Btw. Nie palcie bo nie dość ,że zabijacie siebie to jeszcze ludzi dookoła. ;p
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Kupcie Wii a wyjdziecie z nałogu :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Szczerze mówiąc zaskoczył mnie ten news ponieważ zobaczyłem nazwisko pana Allena Carra. Ten człowiek napisał książkę po przeczytaniu której nie palę już półtora roku i wiem że już nigdy nie wezmę tego świństwa do ust. Jeżeli Ubisoft przygotował aplikację na DSa to mam do nich duży szacunek bo ta metoda naprawdę działa. Jak sobie pomyślę ile zdrowia i pieniędzy oszczędziłem i oszczędzę dzięki temu to mi się morda śmieje.
      • avatar
       Gothar
       0
       A ja bym sobie kupił tą konsolę by poruszać się troszkę podczas grania :)
       I ciekawi mnie jak wygląda granie w gry typu strzelanki, symulatory lotu, strategie?

       xD