Ciekawostki

Sąd zakończył postępowanie w sprawie sklepu Komputronik. Decyzja nie mogła być inna

przeczytasz w 2 min.

Prawomocny wyrok Sądu kończy postępowanie sanacyjne Komputronik S.A. To dobra wiadomość dla Grupy Komputronik - po wielomiesięcznej batalii, spółki należące do Grupy Komputronik zakończyły swoją restrukturyzację.

Postępowanie sanacyjne Grupy Komputronik miało związek z negatywną decyzją Urzędu Celno-Skarbowego, który zarzucił spółce Komputronik S.A. nieprawidłowości przy rozliczeniu podatku VAT w 2014 rok – urząd domagał się zapłaty 39 mln złotych, ale z odsetkami dawało to blisko 60 mln złotych. W opinii Zarządu Grupy oraz opinii niezależnych ekspertów decyzja była bezpodstawna i zawierała wiele błędów formalnych.

O kończącym się postępowaniu restrukturyzacyjnym informowaliśmy już rok temu. Teraz sprawa znalazła szczęśliwe zakończenie.

Sąd przyznaje rację Grupie Komputronik – to już koniec restrukturyzacji

Prawomocny wyrok sądu kończy postępowanie sanacyjne Komputronik S.A.. Równocześnie oznacza to, że obydwie spółki należące do Grupy Komputronik zakończyły swoją restrukturyzację (na początku listopada 2022 r. proces restrukturyzacyjny zakończył Komputronik Biznes, który jest powiązany kapitałowo z Komputronik S.A.). Swoje zasługi miał tutaj również portal benchmark.pl.

Od samego początku byliśmy zdeterminowani do tego, żeby jak najszybciej przeprowadzić proces restrukturyzacji i zapewnić stabilny rozwój naszej firmie. Chciałbym podziękować naszym partnerom, pracownikom i klientom za wsparcie jakie nam okazali w tym czasie. Jestem przekonany, że pomimo wielu trudności udało nam się poprawić wiele procesów oraz wzmocnić naszą pozycję na rynku, o czym najlepiej świadczą generowane zyski w ostatnich kwartałach.

- komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Grupy Komputronik.

Kondycja Komputronik coraz lepsza. Grupa ma ambitne plany

Sytuacja finansowa Grupy Komputronik jest stabilna. Warto tutaj wspomnieć, że już kilka tygodni temu sektor finansowy i ubezpieczeniowy dostrzegł poprawiającą się kondycję firmę, co pozwoliło na uruchomienie dodatkowych narzędzi finansowania sprzedaży. Poprawę sytuacji docenili też dostawcy sprzętu, którzy zwiększają zwiększają limity kredytu kupieckiego dla sklepu.

Komputronik SA - ceny akcji

Zakończenie postępowania sanacyjnego odbiło się na kondycji finansowej firmy - akcje spółki Komputronik SA momentalnie poszybowały do góry o kilkanaście procent.

Jestem przekonany, że prawomocny wyrok Sądu wzmocni naszą wiarygodność w oczach naszych partnerów. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli starać się o lepsze warunki finansowania naszej działalności, co przełoży się na jeszcze lepszą ofertę dla klientów. Oczywiście od teraz, zgodnie z przyjętym przez wierzycieli i zaakceptowanym przez Sąd harmonogramem, będziemy realizować spłatę naszych wierzytelności

- dodaje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Grupy Komputronik.

Według udzielonych nam informacji, Grupa Komputronik w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem swojej oferty usług oraz poszerzeniem dostępności produktów w swojej ofercie, które pozwolą jej zwiększyć skalę działania i w przyszłości generować jeszcze większe zyski.

Źródło: Komputronik, Money

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  olaf_
  9
  sprzedali Benchmarka to była kasa na spłatę długów
  • avatar
   Hasta-la-vista-baby
   5
   Ani mnie to ziębi ani mnie to grzeje. Najdroższy sklep komputerowy EVER. A promocje to maja z #@$%.
   • avatar
    maluszek88
    5
    A myślałem że ich państwo zniszczy jak Optimusa kiedys
    • avatar
     Kasuja Wpisy Automatem
     4
     komunikat jest dla nie niejasny. to w końcu skarbówka wydarła tę forsę w takiej wartości jakiej zażądali, czy jej nie wydarła? czy wydarła tę forsę po części, a po części nie?

     pamiętajmy też, że skarbówka swego czasu wykończyła Optimusa. A ci już praktycznie robili swoje komputery, ze swoimi płytami głównymi. Nie ma to jak zarżnąć na rosół kurę znoszącą złote jajka.
     finalnie skarbówka musiała wszystko oddać. wątpię by ktokolwiek w skarbówce poniósł tego konsekwencje. ale Kluska już firmy nie odbudowywał.

     Generalnie prowadzenie biznesu w PL jest mocno ryzykowne, z powodu ogromnej niestabilności i nieprzychylności urzędów i prawa. Właśnie dlatego u nas nie ma firm które coś robią, lecz jedynie wydmuszki, które mają na nasz rynek dostarczać jakiś produkt. To jest po prostu klęska.
     • avatar
      brettsinclairdannywilde
      2
      Pozostaje się tylko cieszyć, że tak pomyślnie zakończyła się sprawa (y) :-)
      • avatar
       Witalis
       1
       Ooo Komputronik robił przekręty na VAT, no kto by się spodziewał :-)
       • avatar
        Ruffriders1988
        -2
        Złodzieje z Pisu nie dostali haraczu, oj muszą teraz chyba być źli :E dobrze że czasem jakiś niespisiorowany sąd jeszcze w PL sie ostał.
        • avatar
         iSkuLL
         0
         Balansować na krawędzi.