Ciekawostki

Kokpit samolotu Saitek Flight Cessna Full Pack dla zapalonych lotników - cena powala

przeczytasz w 3 min.

Saitek wprowadza do sprzedaży 8-częsciowy kokpit samolotu przeznaczony dla fanów podniebnej rozgrywki.

Saitek Pro Flight Full Pack: cały zestaw

Saitek, znany producent peryferiów dla graczy, postanowił zrealizować jeden ze swych innowacyjnych pomysłów. Wprowadził bowiem do sprzedaży zestaw Pro Flight Full Pack, który jest niczym innym, jak... kokpitem samolotu.

Słyszeliśmy już o naprawdę sporej ilości peryferiów przeznaczonych dla tych graczy, którzy preferują symulacje. Do tego grona dołączył właśnie zestaw dla fanów symulatorów podniebnych lotów. W jego skład wchodzi 8 części, przygotowanych solidnie i precyzyjnie. Dobrze oddają one emocje lotu samolotem. Ich kolejnym atutem jest to, iż są od siebie niezależne, więc mogą pracować oddzielnie.

Skład zestawu przedstawia się następująco:

 • Pro Flight Cessna trim wheel - jest to replika urządzenia, jakie można znaleźć w samolocie Cessna 172/182. Zakres 9 obrotów zapewnia precyzję i realistyczne emocje w czasie lotów.

Saitek Pro Flight Full Pack: Trim wheel

 • Pro Flight Cessna rudder pedals - wierna kopia pedałów stosowanych w samolotach Cessna. Solidnie wykonane, ułatwiające precyzyjną rozgrywkę. Urządzenie posiada mechanizm samocentrujący, co w połączeniu z manualną kontrola jego oporu pozwala na indywidualne dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb.

 

Saitek Pro Flight Full Pack: Rudder pedals

 • Pro Flight Cessna yoke system - dobrze wyprofilowany kontroler jest dokładną kopią prawdziwego steru lekkiego samolotu Cessna. Wolant zbudowany jest z nierdzewnej stali. Osadzono go przy użyciu łożysk precyzyjnych.

Saitek Pro Flight Full Pack: ster

 • Prof Flight throttle quadrante - trójdźwigniowa przepustnica, która umożliwia zaprogramowanie łącznie 6 dowolnych funkcji. Wymienne, kolorowe końcówki dźwigni i montaż zgodny z serią Pro Flight ułatwia zbudowanie własnego kokpitu.

Saitek Pro Flight Full Pack: trottle quadrante

 • Pro Flight switch panel - panel, na którym znajdziemy bogactwo przełączników. Oferuje 13 przycisków funkcyjnych, analogowe pokrętło i diody sygnalizacyjne. Dzięki niemu kontrola kokpitu jest o wiele łatwiejsza.

Saitek Pro Flight Full Pack: Switch panel

 • Pro Flight instrument panel - urządzenie wyposażone w 5-calowy ekran LCD może wyświetlać jeden z sześciu  paneli kokpitu symulatora, np. sztuczny horyzont, żyrokompas czy zakrętomierz.

Saitek Pro Flight Full Pack: Instrument panel

 • Pro Flight radio panel - radio informuje o aktualnie używanych częstotliwościach radiowych czy też współrzędnych radiolatarni. Posiada przełączniki i diody LED do kontroli wielu funkcji.

Saitek Pro Flight Full Pack: Radio panel

 • Pro Flight multi panel - urządzenie wyposażono w zestaw przełączników i wyświetlacz LED, który podaje informacje dotyczące np. autopilota czy pozycji klap.

Saitek Pro Flight Full Pack: Multi panel

Całość prezentuje się naprawdę imponująco. Niestety, jak to zazwyczaj bywa w przypadku Saiteka, odstrasza cena. Propozycja producenta to aż 3199 zł.

Zestaw objęto 2-letnią gwarancją. Jest kompatybilny z systemami Windows (XP/Vista/7).

Źródło: Saitek, inf. prasowa

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  A czarnej skrzynki nie dają ;)
  • avatar
   Q'bot
   7
   Ja tam się nie znam, ale zalatuje nieco plasticznością i bardziej przypomina zabawkę, aniżeli kokpit samolotu, nawet jeśli mówimy o cessn'ie
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    3200zł to nic w porównaniu do kosztów lotu prawdziwym samolotem. 500zł/h z instruktorem? :D
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     Nie powiedziałbym, żeby to było dużo. Kosztuje 3x więcej od np. Logitecha G27 (wiem, że dziwne porównanie :) ), ale tutaj mamy dużo bardziej rozbudowany zestaw. Podejrzewam, że gdyby coś takiego puścił Logitech, to byłaby mowa przynajmniej o 5k zł.
     • avatar
      vandam
      3
      hm, a ile jest takich symulatorow lotu?
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Błąd:

       Pro Flight Cessna trim wheel - jest to replika urządzenia, jakie można znaleźć w SAMOCHODZIE Cessna 172/182. Zakres 9 obrotów zapewnia precyzję i realistyczne emocje w czasie lotów.
       • avatar
        TheEquinoxe
        1
        Nie lepiej dozbierać na prawdziwą Cessne? :)
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         To jest system do zbudowania domowego symulatora lotu, Cessna jest w USA popularnym samolotem prywatnym i treningi na symulatorze sa jak najbardziej wskazane. To jest bardzo tani system w porównaniu z innymi rozwiązaniami, w zasadzie nie są to urzadzenia przeznaczone dla graczy.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Myślę że Pro Flight radio panel to jednak zbędny dodatek i lekka przeginka.
          W końcu we wszystkich tych gadżetach chodzi o polepszenie jakości symulacji, ale radio panel ma na to chyba bardzo niewielki wpływ.
          • avatar
           Fiona
           -3
           Pierwsze 1000 sztuk zamówili chłopcy od Osamy ;P
           • avatar
            Konto usunięte
            -4
            Saitek robi badziewne myszki serii R.A.T. sensory padają po kilku miesiącach 2 miałem i 2 padły. Za to A4tech i Logitech trzymają się po kilka lat za połowę ceny Saiteka. Z tym kokpitem może być podobnie, gdzieś się łożysko zepsuje albo coś odpadnie.
            • avatar
             takewon
             0
             Hehe nie wiedziałem, że są też samochody Cessna z regulatorem odchyłu "maski" :P