RTV

Samsung sprawdza jak Europa ogląda seriale

przeczytasz w 2 min.

Zapewne większość z Was sympatyzuje z jednym przynajmniej serialem.

Samsung badanie seriale

Zapewne większość z Was sympatyzuje z jednym przynajmniej serialem. Ich popularność jest naprawdę duża i dlatego też dla firmy Samsung stało się to powodem do przeprowadzenia całkiem ciekawych badań.

Ich wyniki opublikowane zostały w raporcie „Sposób w jaki oglądamy telewizję”. Uwzględniono w nim zwyczaje europejskich widzów i za chwilę przekonacie się, że przynajmniej w niektórych kwestiach wnioski są naprawdę interesujące.

Okazuje się, że  jesteśmy zaskakująco ostrożni w ujawnianiu wątków fabuły. 71% badanych przyznało, że nigdy nie ujawniłoby szczegółów fabuły serialu umyślnie, gdyż sami nie chcieliby, aby ich to spotkało. 36% ankietowanych stwierdziło dodatkowo, że zawsze pyta przyjaciół lub znajomych czy obejrzeli program, zanim zacznie z nimi rozmawiać na jego temat. 18% badanych dodało do tego, że natknięcie się na spoiler w mediach społecznościowych wywołałoby u nich irytację.

"Przy tak emocjonalnym zaangażowaniu w serial telewizyjny nie jest zaskakujące, że zdradzenie fabuły wywołuje spore wzburzenie. Psychologowie zauważyli, że ludzie odpowiadają na pozytywne zachowanie, takie jak nieujawnianie szczegółów fabuły, innymi przyjaznymi zachowaniami. Nazywa się to wzajemnością. Daje im to poczucie postępowania „fair play”. Wzajemność jest czymś pozytywnym, ponieważ mała przysługa może wywołać uczucie zobowiązania i wspaniale rozwijać relacje międzyludzkie. W związku z tym nieujawnianie szczegółów fabuły w przypadku, gdy wiesz, że ktoś inny lubi dany serial, pozwala nabrać pewności, że inni nie będą również tego robić w stosunku do nas." - cyberpsycholog Berni Good

oglądanie seriali

Dlaczego w ogóle zasiadamy przed małym ekranem? Z raportu wynika, że dla aż połowy badanych oglądanie telewizji stanowi odskocznię od codziennego życia, która jednocześnie wiąże się ze stresem. 46 respondentów przyznało nawet, że odczuwa smutek gdy ich ulubiony serial telewizyjny się kończy.

Raport wskazuje jednocześnie na to, że widzowie lubią delektować się ulubionymi serialami oglądając tylko jeden odcinek na raz. W taki sposób ulubione seriale ogląda ponad połowa widzów w Europie (52%).

Europejscy widzowie telewizyjni wyraźnie rozkoszują się swoimi serialami, oglądając każdy odcinek z uwagą i unikając spoilerów, gdzie tylko to możliwe. Wiemy, że oglądanie telewizji w gronie rodzinnym jest nadal niezwykle popularne. Dlatego naszą pasją jest zapewnianie im jak najlepszych wrażeń. Premierowe i finałowe odcinki seriali są ważnymi momentami dla widzów, którzy zasługują na najlepsze wrażenia. Tych dostarczą telewizory Samsung Curved UHD. – Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska

Czy Wasze zwyczaje zgadzają się z wynikami badań Samsunga?

Źródło: samsung

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  15
  Jak to jak z torrentów ;)
  • avatar
   Dragonik
   5
   Szach mat szajsung nie oglądam seriali:)
   • avatar
    JAZ99
    3
    Ostatnio odkryłem przyjemność obejrzenia całego sezonu ciurkiem. Nawet mi się to spodobało, tylko strasznie dużo czasu na to potrzeba.
    Inna rzecz, że nie ma nic lepszego niż Pingwiny jeden po drugim.
    • avatar
     adam6056
     2
     Niech się skupią na zniżaniu cen swoich produktów a nie głupich nikomu niepotrzebnych dochodzeniach...
     Statystycznie każda statystyka jest błędna :P
     • avatar
      Fiona
      1
      Mam wszystkie odcinki gwiezdnych wrót ( po angielsku niestety, acz nie przeszkadza mi to) będąc chora, nudząc się dałam radę 5,6 odcinków na raz...

      Pełen sezon na raz - wow

      Wyrazy szacunku Kolego !