Smartfony

Samsung będzie czynił Galaxy Note 7 bezużytecznym

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Chętnych do dalszego korzystania z Galaxy Note 7 nie brakuje. Producentowi się to jednak nie podoba.

Samsung chciałby już zapewne o Galaxy Note 7 zapomnieć, ale nie pozwala na to część z tych osób, które zdecydowały się na zakup smartfona. Wciąż nie są one skłonne do tego, aby zrezygnować z jego użytkowania.

Produkcja Galaxy Note 7 została wstrzymana, trwa program zwrotów, ale już jakiś czas temu pisaliśmy, że nie brakuje osób wciąż z niego korzystających. Aby skłonić opieszałych do zwrotu zdecydowano się wydać aktualizację ograniczającą możliwość ładowania baterii do maksymalnie 60%. Na wiele się to najwyraźniej nie dało, ponieważ planowany jest bardziej radykalny krok.

Od 18 listopada, w Nowej Zelandii do Galaxy Note 7 przestaną docierać sygnały od operatorów komórkowych. Niemożliwe będzie wykonywanie połączeń i wysyłanie SMSów i tym samym Galaxy Note 7 stanie się praktycznie bezużytecznym - trudno bowiem korzystać na co dzień ze smartfona bez tych funkcjonalności.

Nie jest jeszcze jasne, czy taki sam zabieg będzie miał miejsce w innych państwach. Możliwe, że tak się jednak stanie. Szacuje się bowiem, że na przykład w Europie na zwrot Galaxy Note 7 zdecydowało się jedynie 57% jego właścicieli.

Źródło: phonearena

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kleofass
  tak tak krytykujcie samsunga że czyni note7 bezużytecznym - ale jak komuś rozwali pół głowy to jak myślicie będzie lepiej?
  7
 • avatar
  Dragonik
  A samsung słyszał o selekcji naturalnej?
  2
 • avatar
  ahael
  No to Samsung będzie miał swojego iPoda, tylko takiego większego i z rysikiem! :)
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  zazwyczaj lubie czytac komenty hejterow, bo sie mozna posmiac z glupoty lidzkiej.
  Ale tym razem po prostu nie wiem komu powinno byc bardziej glupio, hejterom, ze sa ograniczeni i posza takie glupoty, czy mnie, ze to czytam....
  1
 • avatar
  GLI75
  Jak to dobrze wiedzieć, że można zdalnie nie tylko podsłuchiwać, ale też wyłączyć szpiegofona. Niech nikomu nie wydaje się, że "posiada" mobilne urządzenie komputerowe. Jest się jedynie "użyszkodnikiem" zdanym na łaskę i niełaskę usługodawców/producentów... :-|
 • avatar
  ECRYGIGS
  Nie chciał bym mieć takiego Note-a w przedniej kieszeni ;/
  https://www.facebook.com/wwwshowtimepl/videos/1712631535724556/
  To e-papieros z mniejszą baterią, a co by tu Note zrobił xD
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Nawet ta akcja strzelaja sobie w kolano. kto tak pracuje ze nie potrafia poradzic sobie z problemem. Ah no tak ksiegowi i prawnicy bo inzynierow juz dawno pozwalniali.
  -8
 • avatar
  DaroBenchmarkPC
  A gdyby wgrać wersję z przed tej nowej aktualizacji albo wcale nie aktualizować?
 • avatar
  heli_plock
  Ludzie czekają aż im wystrzeli bateria np w samochodzie to sobie wymienią na nowe autko dzięki odszkodowaniu, ja bym tak zrobił. :D