Mobile

Samsung gotowy do produkcji ekranów o rozdzielczości 2560 x 1440

przeczytasz w 1 min.

Czy pierwszym urządzeniem z takim imponującym wyświetlaczem będzie Galaxy S5?

Samsung ekran o rozdzielczości 2560 x 1440

Nie od dziś mówi się, że przyszły rok może przynieść spore zmiany na rynku smartfonów. W głównej mierze dotyczyć mogą one ekranów, a obecnie królująca we flagowych modelach rozdzielczość Full HD stanie się czymś mało imponującym. Najnowsze doniesienia z obozu Samsunga sugerują, że jest to już niemal pewne.

Na początku miesiąca pojawiły się informacje mówiące o tym, że koreański producent ma w kwestii ekranów naprawdę ambitne plany. Sugerowano bowiem, że już w przyszłym roku pojawią się smartfony z ekranami o rozdzielczości i 2560 x 1440 pikseli, a w 2015 roku będzie może cieszyć się pierwszymi w pełni elastycznymi urządzeniami.

Wygląda na to, że przynajmniej te przyszłoroczne plany zostaną zrealizowane. Samsung poinformował bowiem, że jest już gotowy do rozpoczęcia masowej produkcji ekranów AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440. Nie ujawniono jaką dokładnie przekątną mają się one charakteryzować, ale najprawdopodobniej będzie to 5 lub 5,2", co zapewni gęstość pikseli na poziomie aż 560 ppi.

Pierwsze urządzenie wyposażone w tak imponujący ekran pojawi się najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy będzie to Galaxy S5? Wydaje się to naprawdę prawdopodobne.

Źródło: sammobile, droidsoft.fr

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Tylko po co taka rozdzielczość? Mam w swoim iOcean 1920x1080 480pi i to już wydaje mi się wystarczające, puszczając film 720p a 1080p nie widzę kompletnie żadnej różnicy w jakości wyświetlanego obrazu. Inna sprawa, że wyższa rozdzielczość to większe obciążenie procesora.
  • avatar
   manioor
   12
   Już myślałem że powstała tania technologia produkowania monitorów 15'+ z taką rozdzielczością :)
   • avatar
    Paweł Kowalski
    9
    ja chce 2560x1440 w monitorze 22-24" a nie w telefonie gdzie i tak nic nie widac roznicy
    • avatar
     AndreoKomp
     3
     Ciekawe kiedy do smartfonów plecaki będą dołączać, bo w tym kierunku to idzie. 4K nawet na 5" będzie ciężko zmieścić... ahhh ten marketing.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Debilizm.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Zobaczcie jak wielki postęp nastąpił przez 3 lata od wydania S1 z CPU o wydajności 17 MFLOPS i GPU 3,2 GFLOPS oraz 512mb ram aż do Note 3 z CPU o wydajności 1,1 GFLOPS, GPU 130 GFLOPS i 3 GB Ram. Ciekawe co będzie za kolejne 3 lata :D
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Nie rozumiem po co tyle ppi w urządzeniach przenośnych przy 10" fhd spokojnie wystarcza, co innego jeżeli mówimy o monitorach 24"+, tutaj już technologia mogłaby ruszyć naprzód i podnieść standardy wyświetlaczy.
        • avatar
         Konto usunięte
         -12
         polecam już zarabiać na http://moneygift.eu/?usr=mistrzpaulo
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Szkoda, że napędzają hype także w temacie ekranów.
          FullHD to przy 5 calach 100% jakość obrazu.

          Najsmutniejsze jest to, że każdy kolejny rząd rozdzielczości czy wielkości ekranu to większe zużycie energii a w kwestii baterii rynek po prosu stoi.