Mobile

Jak naprawdę wygląda sprzedaż Galaxy Gear?

Czy Galaxy Gear okazał się sukcesem? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

Samsung Galaxy Gear SmartWatch sprzedaż

Od pewnego czasu pojawiają się informacje mówiące o tym, że Galaxy Gear nie okazał się dla Samsunga takim sukcesem, jakiego koreański producent oczekiwał. W związku z tym nie dziwi też fakt, że nie chce on podzielić się ze światem dokładnymi wynikami sprzedaży urządzenia.

W dzisiejszych czasach trudno jednak zachować tego typu informacje w tajemnicy w związku z czym poznaliśmy bardzo interesujące dane. Koreańskie media podały wczoraj, że do tej pory sprzedanych zostało jedynie 50 000 egzemplarzy Galaxy Gear. Wartość ta nie prezentuje się szczególnie okazale i bardzo szybo zaczęto z niej nawet szydzić.

Samsung szybko zabrał głos w tej sprawie i potwierdził, że rzeczywiście możemy mówić o takiej wartości, ale dotyczy ona jedynie rynku koreańskiego. W ogólnym rozrachunku rozejść miało się już ponad 800 000 egzemplarzy inteligentnego zegarka i to z kolei wywołało już zupełnie inne komentarze.

Czy zatem Galaxy Gear okazał się sukcesem? Niektóre redakcje tak właśnie stwierdziły, ale najwyraźniej zapomniano o niektórych kwestiach. The Verge zaczęło drążyć temat dzięki czemu udało się ustalić, że owszem wartość 800 000 jest prawdziwa, ale nie mówi ona ile urządzeń trafiło do klientów, a do sklepów. To już zupełnie co innego i w takim przypadku trudno obwieszczać w tej chwili jakikolwiek sukces.

Poza tym należy mieć na uwadze niedawne doniesienia, wedle których spora część klientów zwraca zakupione egzemplarze Galaxy Gear do sklepów. W efekcie z uznaniem sukcesu bądź porażki SmartWatcha trzeba się jeszcze wstrzymać.

Źródło: vr-zone, theverge

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Robisz zdjecie aparatem 1,9 mpix a potem ogladasz na telefonie ktory ma kamere 13 mpix. Spogladasz na zegarek ktos dzwoni, odbierasz polaczenie na zegarku i wyciagasz telefon zeby zaczac rozmowe. Czy tylko ja tu nie widze zadnego sesnu?
  • avatar
   3
   Idą święta, zawsze mogą wieszać te zegarki jako bombki. :)