Mobile

Jak naprawdę wygląda sprzedaż Galaxy Gear?

przeczytasz w 1 min.

Czy Galaxy Gear okazał się sukcesem? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

Samsung Galaxy Gear SmartWatch sprzedaż

Od pewnego czasu pojawiają się informacje mówiące o tym, że Galaxy Gear nie okazał się dla Samsunga takim sukcesem, jakiego koreański producent oczekiwał. W związku z tym nie dziwi też fakt, że nie chce on podzielić się ze światem dokładnymi wynikami sprzedaży urządzenia.

W dzisiejszych czasach trudno jednak zachować tego typu informacje w tajemnicy w związku z czym poznaliśmy bardzo interesujące dane. Koreańskie media podały wczoraj, że do tej pory sprzedanych zostało jedynie 50 000 egzemplarzy Galaxy Gear. Wartość ta nie prezentuje się szczególnie okazale i bardzo szybo zaczęto z niej nawet szydzić.

Samsung szybko zabrał głos w tej sprawie i potwierdził, że rzeczywiście możemy mówić o takiej wartości, ale dotyczy ona jedynie rynku koreańskiego. W ogólnym rozrachunku rozejść miało się już ponad 800 000 egzemplarzy inteligentnego zegarka i to z kolei wywołało już zupełnie inne komentarze.

Czy zatem Galaxy Gear okazał się sukcesem? Niektóre redakcje tak właśnie stwierdziły, ale najwyraźniej zapomniano o niektórych kwestiach. The Verge zaczęło drążyć temat dzięki czemu udało się ustalić, że owszem wartość 800 000 jest prawdziwa, ale nie mówi ona ile urządzeń trafiło do klientów, a do sklepów. To już zupełnie co innego i w takim przypadku trudno obwieszczać w tej chwili jakikolwiek sukces.

Poza tym należy mieć na uwadze niedawne doniesienia, wedle których spora część klientów zwraca zakupione egzemplarze Galaxy Gear do sklepów. W efekcie z uznaniem sukcesu bądź porażki SmartWatcha trzeba się jeszcze wstrzymać.

Źródło: vr-zone, theverge

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Robisz zdjecie aparatem 1,9 mpix a potem ogladasz na telefonie ktory ma kamere 13 mpix. Spogladasz na zegarek ktos dzwoni, odbierasz polaczenie na zegarku i wyciagasz telefon zeby zaczac rozmowe. Czy tylko ja tu nie widze zadnego sesnu?
  • avatar
   3
   Idą święta, zawsze mogą wieszać te zegarki jako bombki. :)