Smartfony

Miało być dobrze, a jest jeszcze lepiej. Samsung wydłuża wsparcie dla starych smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Masz flagowca Samsunga z 2020 roku? Producent ma dobre wieści.

W 2020 roku Samsung ogłosił, że jego wybrane smartfony dostaną 3 duże aktualizacje Androida i będą otrzymywać łatki zabezpieczeń przez przynajmniej 4 lata. Na listę załapała się seria Galaxy S20, która trafiła do sprzedaży w marcu 2020. 

4 lata minęły, więc "s-dwudziestki" mogłyby trafić na emeryturę. Ale nie trafiły.

Samsung Galaxy S20 z wydłużonym wsparciem aktualizacyjnym

Samsung zaktualizował swoją witrynę dotyczącą wsparcia bezpieczeństwa dla swoich urządzeń. Modele Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra nie zostały jednak z niej wykreślone. Zamiast tego Koreańczycy przerzucili je z miesięcznego cyklu wydawniczego na kwartalny. 

Oznacza to, że łatki zabezpieczeń będą teraz wypuszczane raz na 3 miesiące. Jak długo? Tego nie wiadomo, ale na tym etapie każda aktualizacja i tak będzie aktualizacją ponadprogramową, więc użytkownicy mają powody do zadowolenia. 

Warto odnotować, że w 2020 roku deklarowany 4-letni okres wsparcia był w świecie Androida wyjątkowo długi, ale Samsung zdążył poczynić jeszcze większe postępy. Seria Galaxy S24 ma zapowiedziane rekordowe 7 dużych aktualizacji Androida.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Mighnt
    0
    I dobrze, bo S20 nadal świetnie działa... nawet lepiej od 4 letniego iphone..