Mobile

Aktualizacja Galaxy S3 do Androida 4.3 wstrzymana

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy zgłaszali problemy już od kilkunastu tygodni, w związku z czym decyzja ta nikogo raczej nie dziwi.

Galaxy S3 aktualizacja do Android 4.3 wstrzymana

Nieco ponad dwa tygodnie temu firma Samsung postanowiła rozpoczął dostarczanie Androida 4.3 Jelly Bean dla swojego zeszłorocznego flagowca - Galaxy S3. Niestety decyzja ta okazała się może nie tyle mało trafiona, co zdecydowanie przedwczesna.

Model ten wciąż może pochwalić się dużą popularnością, ale nie może być inaczej, ponieważ na jego zakup zdecydowały się miliony klientów, a mało kto może pozwolić sobie na zmianę smartfona co roku. W związku z tym chętnych do aktualizacji było wielu. Niestety część osób, która zdecydowała się na taki krok bardzo szybko zaczęła tego żałować.

Android 4.3 najzwyczajniej w świecie nie został przygotowany do współpracy z Galaxy S3, przez co sprawia on naprawdę duże problemy. Użytkownicy zgłaszali to już od kilkunastu dniu, najczęściej raportując zawieszanie się smartfona podczas próby jego odblokowania, na co akurat przedstawialiśmy Wam rozwiązanie w naszym poradniku. Niestety poza tym pojawiają się kłopoty z łącznością Wi-Fi, zarządzaniem pamięcią RAM, a także z akumulatorem, który rozładowuje się już po kilku godzinach.

Pojawiły się zatem sugestie, że koreański producent może zdecydować się na zawieszenie procesu aktualizacji. Tak też się stało, ale i tak można dziwić się, że decyzję taką podjęto dopiero teraz.

"Ponieważ jesteśmy obecnie na etapie badania zgłoszonych problemów z aktualizacją Galaxy S3 do Androida 4.3 Jelly Bean zdecydowaliśmy się tymczasowo zawiesić proces dostarczania aktualizacji. Dążymy do zapewnienia klientom najlepszych z możliwych doświadczeń i zapewniamy, że wznowimy dostarczanie nowszej wersji systemu przy najbliższej okazji."

Miejmy nadzieję, że uda usunąć się wszystkie problemy i właścicielom Galaxy S3 oddany zostanie już w pełni funkcjonalny Android 4.3.

Źródło: trustedreviews, sammobile

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  "(...)zapewniamy, że wznowimy dostarczanie nowszej wersji systemu przy najbliższej okazji."

  Jak wskazuje historia - nie wznowią już nigdy :]
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Czy to ktoś w ogóle testował przed wypuszczeniem w obieg ? Wróciłem do 4.1.2 i jest dobrze. Czekam na poprawioną wersje 4.3
   • avatar
    deel77
    3
    To jest chore. Nowa wersja systemu co pół roku. Podobnie jest z numeracjami firefoxa, chroma czy innych. U Appla (a nie lubię tej firmy) każda nowość to wydarzenie. Firma ma czas na dopracowanie systemu, urzytkownicy też wiedzą że kupują sprzęt będący na czasie przez dłuższy okres. Dziś kupująć np. SGS 4 nie waidomo czy za 2 miesiące nie wyjdzie android 5.0 bez możliwości aktualizacji.
    • avatar
     eondax
     1
     Samsung tak ma. Np. Samsung Galaxy SII ciągle wyłączał się przy androidzie 4.0 Nie można go było zaktualizować bo to niezgodne z zasadami operatora sieci. Tak więc trzeba było zmusić samsunga do aktualizacji 4.1. Momentalnie bateria trzyma 2 dni, a telefon nigdy więcej się nie wyłączył.
     • avatar
      irondick
      -1
      Pierwsze zdanie na wy..banie "firma Samsung postanowiła rozpoczął dostarczanie Androida 4.3"
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Android górą ^^ koniecznie nagroda powinna się należeć samsungowi za wyśmienitą pracę z rzecz wsparcia dla ich telefonów ;).
       • avatar
        Melman1980
        -4
        Mimo szacunku do Samsunga i szerzenia przeze mnie haseł w stylu Samsung the best :) w niedzielę przeszedłem z S4 na LG G2. Mam dość problemów z baterią, lagowaniem, smużeniem ekranu :(
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Sam zauktualizowalem swojego s3 do andka 4.3 i powiem tak, na zadnym innym tak nie mulil, 10 sekundowe opoznienie ? omg
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          4.3 totalna porażka