Smartfony

Nieoficjalna, częściowa specyfikacja Galaxy S5 i iPhone 6

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Ogromna ekrany o ogromnej rozdzielczości.

Galaxy S5 iPhone 6 plotki

Samsung Galaxy S5 i iPhone 6 to dwa spośród najbardziej wyczekiwanych urządzeń mobilnych bieżącego roku. Nie dziwi więc fakt, że wiadomości na temat tego, co te smartfony zaoferują pojawiają się niemal każdego dnia. Najnowsze wieści przynosi list KDB Daewoo Securities, w którym możemy przeczytać w jakie podzespoły zostaną te urządzenia wyposażone.

Według najnowszych doniesień firma Apple wprowadzi w tym roku na rynek dwa nowe smartfony – iPhone 6 z ekranem o przekątnej 4,7 lub 4,8" oraz opisywany jako iPhablet model z 5,5-calowym wyświetlaczem. Miałyby one obsługiwać rozdzielczość odpowiednio 1920 x 1080 (zagęszczenie pikseli 440 ppi) oraz 2272 x 1280 pikseli (510 ppi). 

Wewnątrz smartfonów Apple iPhone 6 oraz iPhablet znaleźć miałyby się 64-bitowe procesory A8, a także 2 GB pamięci RAM. System operacyjny? iOS 7.2.

A co ze smartfonem Samsung Galaxy S5? Według tego samego listu urządzenie zostanie wyposażone w 5,2- lub 5,25-calowy ekran typu AMOLED, na którym wyświetlany będzie obraz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, co daje zagęszczenie na niesamowitym poziomie 560 ppi. 

Smartfon miałby też mieć procesor Snapdragon 805 taktowany zegarem 2,5 GHz lub ośmiordzeniowy Exynos 2 GHz, kamerę o matrycy 16 Mpix, akumulator o pojemności 3200 mAh oraz system operacyjny Android 4.4 KitKat.

Chociaż wieści te wydają się całkiem prawdopodobne, pamiętajmy, by nie brać ich za „pewniaki”. Wprawdzie niektóre z poprzednich doniesień KDB Daewoo Securities okazały się prawdziwe, to jednak wciąż spółka ta nie zajmuje pozycji najbardziej wiarygodnego źródła.

Źródło: TechRadar, Oled-display

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  w samsungu będziemy mieli ponoć 560 ppi. Ile potrzeba by oko ludzkie nie widziało różnicy?

  Coś mam wrażenie że rozdzielczość QHD w stosunku do fHD nie będzie widoczna do tego stopnia że spokojnie mogą sprzedawać telefon o rozdzielczości 1080p pisząc że ma więcej pikseli i oczywiście większość nagle ta różnice zobaczy...

  Po co komu taka rozdzielczość, skupili by się na baterii, obiektywie, lepszym zasięgu, jakości głośnika etc.
 • avatar
  Powinni dorzucać lupę w komplecie. Mi 240ppi wystarcza, gdzie tu dwa razy tyle.
 • avatar
  Wreszcie (Samsung) małę kroki w kierunku dłuższego czasu pracy (bateria) :)
 • avatar
  Oj... To Samsung przestał już produkować smartphone-y i skupił się na wytwarzaniu phabletów?
  Zapowiadany S5 ma taką przekątną ekranu jak pierwszy phablet czyli Galaxy Note (wtedy Galaxy S2 miał kran 4.3cala).
  Czyli właściwie, można powiedzieć że Samsung zaprzestaje produkcji smartphone-ów.

  Znów nasuwa mi się to samo pytanie - czy przekątna ekranu w S4 była niewystarczająca? Czy rozdzielczość też była zbyt niska?
  Naprawdę konsumenci na to tak bardzo narzekali, że musieli te parametry podnieść?
  Czy może to zasrany marketing, wciskany na siłę...
  Gdybym tylko mógł osobiście zadać to pytanie jakiemuś przedstawicielowi Samsunga... :]
 • avatar
  Osobiście wydaje mi się, że zobaczymy większego iPhone'a w tym roku, ale nie sądzę, że będzie to coś tak wielkiego jak 5,5" bardziej celowałbym w coś takiego jak 4,55". Co do Galasy S5 moje odczucia są mieszane. Moim zdaniem 5,25" to już za dużo - prawie rozmiar pierwszego Note'a, a większość użytkowników nadal nie chce trzymać patelni przy uchu.
 • avatar
  Ktoś ostro pojechał po bandzie wymyślając specyfikacją ajFona 6 :)

  eh te dziecięce marzenia...
 • avatar
  Oba podobne do HTC One
  -1
 • avatar
  Design iPhone'a przypomina mi SGS3, zaś nowy produkt Samsunga nawiązuje delikatnie do HTC.
  -2
 • avatar
  iPhablet idiotyczna nazwa wprost pasująca do firmy.
  -10
 • avatar
  Śmiech na sali. Telefon będzie wytrzymywać ok. 2 godzin :D Bez jaj. Ja w S3 mam 2100 mAh i tele wytrzymuje 1 dzień bez ładowania nawet więcej. A jeśli iPhone miał by mieć mniejszą baterię, a wydajniejsze podzespoły od mojego telefonu to marne szanse na to aby telefon wytrzymał chociaż jeden dzień.