Smartfony

Samsung Galaxy S5 - płać odciskiem palca z PayPal

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowy flagowiec koreańskiego producenta jako pierwszy smartfon w historii umożliwia tego typu działanie.

Samsung Galaxy S5 smartfon PayPal

Wprawdzie Galaxy S5 to bez wątpienia smartfon z najwyższej półki, ale nie brakuje głosów, iż niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle konkurencji. Wygląda na to, że będzie oferował przynajmniej jedną funkcję, o której na tę chwilę zapomnieć mogą właściciele innych tego typu urządzeń.

Nowy flagowiec koreańskiego producenta jako pierwszy smartfon w historii umożliwi logowanie się do dowolnego sklepu korzystającego z systemu PayPal za pomocą czytnika linii papilarnych. Dzięki temu wyeliminowana zostanie potrzeba zapamiętywania danych do logowania (nazwa użytkownika czy hasło).

"Bezpieczny portfel PayPal udostępniony zostanie w chmurze, dzięki czemu informacje osobiste nie będą przechowywane na urządzeniu. Oprogramowanie zgodne z FIDO dokona bezpiecznej komunikacji pomiędzy czytnikiem linii papilarnych w urządzeniu a usługą PayPal w chmurze. Jedyną informacją udostępnianą systemowi PayPal będzie unikalny klucz umożliwiający weryfikację tożsamości klienta."

Z ujawnionych informacji wynika, iż możliwość logowania się za pośrednictwem odcisku palca dostępna będzie w 25 państwach, w tym m. in. w Polsce.

Źródło: inf.prasowa

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Logox
  Sama idea jest dobra, ale niewidomo czy to się przyjmie wśród użytkowników.

  Odblokowanie ekranu za pomocą odcisku placa jak w iPhone 5S jest fajne, ale do płatności palcem wiele osób nie będzie miało zaufania.

  Fajnie to wygląda 5S i S5 :D
 • avatar
  Konto usunięte
  A co jeśli ktoś straci palec ?? :D :D
 • avatar
  Gregor-34
  Po cholerę komu kopia s3 niech dają bateryjkę co wytrzyma 1 miesiąc
 • avatar
  PLKillaz
  Co nie zmienia faktu, że PayPal ma chorą politykę i w ogóle walą klienta w chuja - kto miał z nimi do czynienia jako sprzedający i przyjmujący płatności via PayPal ten wie zapewne o czym mówię.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Już widzę te mafie, która ucinają ludziom palce ;)