Smartfony

Samsung i LG nie chcą smartfonów z ekranami 4K?

przeczytasz w 1 min.

Wydaje się, że tego typu stanowiskiem Samsung i LG mogą tylko zapunktować.

smartfon ekran 4K

Tegoroczna premiera smartfona Xperia Z5 Premium z pewnością nie przeszła bez echa. Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ jest to pierwszy smartfon z ekranem 4K. Czy śladem Japończyków pójdą teraz inni producenci?

Teoretycznie właśnie tego można by oczekiwać, ale wedle najświeższych doniesień nic takiego nie będzie miało miejsca. Przynajmniej, jeśli chodzi o firmy Samsung i LG. Raporty napływające z azjatyckich źródeł sugerują, iż obecnie żaden z dwójki wymienionych producentów nie jest szczególnie mocno zainteresowany wydaniem smartfona z ekranem 4K.

Argumentem ma być fakt, iż nie ma to jeszcze większego sensu, a rozdzielczość 1440x2560 oferowana we flagowych smartfonach jest zupełnie wystarczająca. Wypada temu chyba tylko przyklasnąć, aczkolwiek od razu nasuwają się dwa pytania.

Pierwsze, czy rzeczywiście tak wygląda stanowisko obydwu producentów? Drugie, przy założeniu, że informacje są prawdziwe, jak długo sytuacja nie ulegnie zmianie?

Źródło: phonearena, Sony

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mlody
  4
  Odpuścili by sobie chociaż na jakiś czas rozdzielczość tych ekranów i skupili się na opracowaniu nowych wydajniejszych baterii lub na poprawie czasu pracy na jednym ładowaniu...
  • avatar
   maciuch2
   1
   Producenci powinni się zatrzymać na full hd, a skupić się na wydajniejszych bateriach.
   • avatar
    Ryuhoshi
    1
    Teoretycznie 4k byłoby fajne do VR, ale z drugiej strony nie jestem pewien czy nawet USB 3.0 wystarczyłoby wtedy do streamowania obrazu z komputera na telefon.

    Właśnie wyczytałem że nawet USB typ C pozwala na przesyłanie obrazu w 4k z prędkością 30 klatek na sekundę. To za mało.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     I dobrze, że nie chcą! Mam pytanie do tych co są za ekranami 2K, 4K w fonie. Czy zobaczysz pojedynczy piksel przy FHD?? ….. NIE ZOBACZYSZ….. to po kiego nam wyższe rozdzielczości od FHD???!!!