Tablety

Samsung w sąsiedztwie siedziby Nokii otworzy instytut badawczy już 13 czerwca

przeczytasz w 1 min.

Koreański koncern przymierza się do otwarcia w Espoo instytutu badawczego SERI. Jego zakres działań jest jak dotąd nieznany.

Samsung SERI

Do tej pory Finlandia w branży urządzeń mobilnych kojarzyła się tylko z jedną marką – Nokia. Teraz jednak sytuacja wydaje się zmieniać. Smartfony firmy Samsung okazały się w skandynawskim kraju chętniej kupowane, a na tym nie koniec. Koreański koncern przymierza się bowiem do otwarcia w Espoo instytutu badawczego.

Samsung Electronics Research Institute. Pod taką właśnie nazwą już wkrótce otworzony zostanie nowy instytut badawczy południowokoreańskiego producenta. Nieznany jest jak dotąd zakres działalności SERI, jednak bardzo prawdopodobne wydaje się powiązanie z fińskim centrum VTT Technical Research Center, z którym to firma Samsung ogłosiła w ubiegłym miesiącu partnerstwo. Wówczas badania dotyczyłyby najpewniej energooszczędnych technologii.

Ośrodek oficjalnie zostanie otwarty już wkrótce – dokładnie 13 czerwca. Znacznie bardziej interesujące wydaje się jednak miejsce, w którym Samsung Electronics Research Institute stanie. Koreański koncern zdecydował się bowiem na drugie co do wielkości miasto w Finlandii – Espoo. Tak, dokładnie to samo, w którym mieści się główna siedziba firmy Nokia.

Nokia utraciła więc swoje ostatnie miejsce dominacji. Po bez wątpienia bolesnych wynikach IDC, z których wynika, że Samsung okazał się w Finlandii lepszy, w sąsiedztwie fińskiego koncernu staje jego instytut.

Źródło: Engadget

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Q'bot
    8
    Mniemam, iż gdy tylko nadejdzie zima koreańczycy zamarzną i tak zakończy się konkurencja na kole podbiegunowym :P