SSD

Samsung SSD 840 EVO: nowe oprogramowanie rozwiązuje problem z wydajnością

przeczytasz w 1 min.

W nowym oprogramowaniu Samsung Magician wprowadzono funkcję Advanced Performance Optimization, która rozwiązuje problem ze spadkiem wydajności.

Samsung SSD 840 EVO dysk zdjęcie

Samsung udostępnił nową wersję oprogramowania Samsung Magician, które rozwiązuje problem ze spadkami wydajności nośników SSD 840 EVO.

Przypominamy, że pierwsze informacje o problemach pojawiły się już jesieni ubiegłego roku – użytkownicy dysków zauważyli wtedy spadek wydajności odczytu starszych plików. Niedługo później producent udostępnił nowe oprogramowanie, które teoretycznie miało rozwiązać bolączkę nośników. Problem jednak powrócił, bo w styczniu użytkownicy ponownie zaczęli skarżyć się na spadki wydajności.

Samsung długo pracował nad rozwiązaniem problemu i wydał nową wersję wersję pakietu Samsung Magician – wśród głównych zmian pojawiła się funkcja zaawansowanej optymalizacji wydajności (Advanced Performance Optimization) dla nośników z serii SSD 840 EVO. Aby z niej skorzystać wymagana jest jednak aktualizacja oprogramowania dysku do wersji EXT0DB6, czego można dokonać z poziomu aplikacji Samsung Magician  (obecnie nowa wersja jeszcze nie jest publicznie dostępna).

Samsung Magician 4.6 - opcja Advanced Performance Optimization

Pierwsze testy wskazują na poprawę wydajności – nawet tylko po zaktualizowaniu oprogramowania, niemniej jednak sama funkcja Advanced Performance Optimization też przynosi dodatkowy wzrost osiągów.

Samsung SSD 840 EVO 128 GB - wydajność
Wydajność dysku Samsung SSD 840 EVO 128 GB przed aktualizacją oprogramowania

Samsung SSD 840 EVO 128 GB - wydajność
Wydajność dysku Samsung SSD 840 EVO 128 GB po aktualizacji oprogramowania

Samsung SSD 840 EVO 128 GB - wydajność
Wydajność dysku Samsung SSD 840 EVO 128 GB po aktualizacji oprogramowania i aktywowaniu funkcji Advanced Performance Optimization

Miejmy nadzieję, że to już koniec przygód ze spadkiem wydajności dysków Samsung SSD 840 EVO.

Pobierz Project Maelstrom
Pobierz Samsung Magician 4.6

Źródło: Samsung, PC Perspective

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Poprzednia wersja też miała poprawiać wydajność a okazało się że nic z tego, bo po "Optymalizacji" i tak po jakimś czasie szybkość wracała do tragicznie niskiego poziomu.
  • avatar
   CrowPL
   1
   Jeżeli nadal serwer Samsunga nie odpowiada to ściągnijcie z jednego z lików:

   http://www.techspot.com/downloads/5345-samsung-ssd-magician.html

   http://www.majorgeeks.com/files/details/samsung_ssd_magician.html

   https://mega.co.nz/#!iAQzESgD!Aps6u95EsbiUsqu4KdTZpZVFi4Y6Rt738PytbdUl7Fs

   U mnie po instalacji nadal nie ma nowego fimware...

   Dla osób, którym PERFORMANCE OPTIMIZATION nie działa: opcja ta nie działa od Win8 w górę oraz gdy TRIM jest aktywowany. Taki zapis widnieje u mnie w oknie Magiciana 4.6.
   • avatar
    mikovitz
    0
    Strona samsunga informuje o osiągnięciu limitu dowloadu na dzisiaj, czyli wypuścili aktualizacje, której nie można ściągnąć. Program Samsung Magician v4.5 nie wykrywa mi ani nowszej wersji ani nowego firmware.
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Znów tylko aktualizacja Magiciana, więc problem za chwilę znów wróci. Najwidoczniej nie mogą lub nie potrafią naprawić na poziomie firmware... Wstydź się Samsungu, wstydź się!
     • avatar
      Atak-Snajpera
      0
      Problem pewnie leży w tych ich TLC. Niewykluczone że za jakiś czas znowu będzie trzeba odświeżać dane.
      • avatar
       Szarik_Komputerowiec
       0
       Nowy firmware jest już dostępny w Magicianie 4.6. Wszystko działa ok ale nie wiadomo co o tym myśleć...
       • avatar
        L3t94
        0
        limit ściągnięć magicana.
        • avatar
         Wasek
         0
         Zrobiłem aktualizację firmware - nic mi to nie dało. Cały czas transfer mam ~450 MB/s. Ważnym faktem jest to, że niedawno robiłem reinstalację OS. Kiedyś format SSD, na którym mam OS podniósł mi transfer na przyzwoity poziom taki jaki mam obecnie a przed nim miałem duże spadki. Więc nie potrafię wyrazić swojej opinii obecnie ale mam nadzieję, że 'z wiekiem' plików systemowych na SSD nie będę miał spadków jakie były kiedyś i nie będzie już potrzeby instalowania nowego firmware.