Ciekawostki

Samsung obniża cenę okularów 3D

przeczytasz w 2 min.

Technologia 3D choć mocno promowana, nie przynosi oczekiwanych zysków. Samsung widząc małe zainteresowanie drogimi okularami jak i samymi telewizorami 3D zapowiada obniżki cen.

Warto przeczytać:
CeBIT: 17-calowy laptop 3D z grafiką GTX 560M

W sieci, a także poza nią, trwa batalia zwolenników pasywnych i aktywnych okularów 3D. Każda strona konfliktu ma swoje racje. Jednak bezsprzecznie największym problemem okularów aktywnych jest ich cena. Do tej pory jedna para aktywnych okularów 3D Samsunga kosztowała 130 dolarów, a zazwyczaj kupujemy przynajmniej dwie pary "szkiełek 3D". To dodatkowy, niemały koszt, który dodaje się do znacznie droższych, niż wersje 2D, modeli telewizorów 3D.

Aby zachęcić klientów do zakupu firma zapowiada wielkie cięcie cen i promocję.

Okulary o których cenie wspomnieliśmy to model SSG-3100GB. Po obniżce cen, która nastąpi 1 maja mają one kosztować „jedynie” 50 dolarów. Jednak to nie koniec promocji. Firma zapowiedziała, żeod 24 kwietnia wszystkie sprzedawane telewizory 3D Samsunga wyposażone będą w dwie pary okularów 3D, a nie jak do tej pory jedną. Jednocześnie dowiedzieliśmy się że SSG-3700GR model z wyższej półki również zostanie przeceniony. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi i jaka będzie nowa cena.

Czy jednak takie zagranie przyciągnie do Samsunga więcej klientów? Ciężko powiedzieć, tym bardziej żeLG oferuje okulary pasywne, które kosztują 10 dolarów.

Różnice cen spowodowane są zastosowaną technologią. Samsung korzysta z okularów migawkowych, w których szkła są panelami LCD, które na przemian otwierają się i zamykają tworząc efekt 3D. W przypadku okularów pasywnych wykorzystywane jest zjawisko polaryzacji kołowej z wykorzystanie polaryzatora pasywnego. Jak twierdzi LG (wideo poniżej) to lepsze rozwiązanie.

Jak wygląda sytuacja na naszym rynku - wspomniane okulary Samsunga kosztuja około 350 złotych. Oczywiście w sklepach znajdziemy i tańsze oferty. Niemniej obniżenie ceny okularów 3D to krok na jaki czeka zapewne wielu fanów trójwymiarowej rozrywki.


Źródło: Engadget

 

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Google Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    było do przewidzenia, fani nowinek już kupili i na nich się "zarobiło" to teraz można ruszać z szerszą ofensywą do reszty użytkowników, których odstraszała cena