• benchmark.pl
 • RTV
 • Telewizory
 • Telewizor Samsung OLED TV otrzymał certyfikat potwierdzający jakość obrazu w kategorii OLED
Telewizory

Telewizor Samsung OLED TV otrzymał certyfikat potwierdzający jakość obrazu w kategorii OLED

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Samsung uzyskał dla swojego 55-calowego telewizora OLED pierwszy na świecie certyfikat za doskonałą jakość obrazu.

Samsung OLED TV certyfikat potwierdzający jakość obrazu

Samsung ma powody do zadowolenia nie tylko z racji sukcesów odnoszonych przez smartfony z rodziny Galaxy S. Producent systematycznie umacnia swoją pozycję także na rynku telewizorów.

Dowodem tego jest bez wątpienia uzyskanie przez 55-calowy telewizor z ekranem OLED pierwszego na świecie certyfikatu za doskonałą jakość obrazu. Wyróżnienie to przyznała firma UL – niezależna, ogólnoświatowa firma zajmująca się certyfikacją produktów, także z branży elektronicznej.

W ramach szczegółowego procesu walidacji, telewizor przeszedł szereg testów oceniających wybrane parametry obrazu, m.in. jasność, kolory i jednolitość.

Firma UL zastosowała także nową metodę badawczą, tzw. emocjonalną ocenę jakości obrazu. Pozwala ona dokonać zindywidualizowanego pomiaru jakości obrazu telewizora OLED z wykorzystaniem trójwymiarowej przestrzeni barw, umożliwiając określenie współczynników głębi barw oraz kontrastu.

"Mimo że od ponad 7 lat z rzędu utrzymujemy pierwsze miejsce na światowym rynku produkcji telewizorów, nie spoczywamy na laurach. To osiągnięcie jest przykładem naszych nieustannych wysiłków na rzecz zapewnienia użytkownikom innowacji i najlepszego obrazu, gwarantującego najpełniejsze doznania z zakresu domowej rozrywki." – Hyugun Lee, wiceprezes działu Visual Display Business firmy Samsung

Samsung OLED TV 55 cali

Źródło: samsung, inf. prasowa

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bardzo fajnie, teraz czekamy na spadek cen OLEDów, po wycofaniu z rynku plazm (ofiar marketingu i lobby LCD) będzie można kupić tv oferujący świetną jakoś obrazu i potrafiący wyświetlić czerń :) brawa dla inżynierów
 • avatar
  XaRaDaS żeby tylko co 5.
 • avatar
  No i to jest pierwszy "Samek" lepszy od plazm Panasa - brawo.
 • avatar
  Co z tego że ładne jak na taki telewizor powyżej 32 Cali stać może co 5 Polaka ??
  Telewizor ma ładnie i płynnie wyświetlać obraz ale powinien być też przystępny cenowo dla kupca bo będzie guzik z pętelką a nie sprzedaż.
 • avatar
  To może i tutaj pojawią się ci zjawiskowi ekonomiści i wyliczą produkcję takiego TV i zaprotestują przeciw żydowskiej polityce Samsunga? Bo przecież Samsung nie ma prawa na rozwój technologii i inwestycje w nie, prawda? :)
  -1
 • avatar
  http://www.oled-info.com/sonys-oled-technology-wins-emmy
  Niech Samsung zmierzy się technologią którą ukradł LG z tym.
  -1