Telewizory

Telewizor Samsung OLED TV otrzymał certyfikat potwierdzający jakość obrazu w kategorii OLED

przeczytasz w 1 min.

Samsung uzyskał dla swojego 55-calowego telewizora OLED pierwszy na świecie certyfikat za doskonałą jakość obrazu.

Samsung OLED TV certyfikat potwierdzający jakość obrazu

Samsung ma powody do zadowolenia nie tylko z racji sukcesów odnoszonych przez smartfony z rodziny Galaxy S. Producent systematycznie umacnia swoją pozycję także na rynku telewizorów.

Dowodem tego jest bez wątpienia uzyskanie przez 55-calowy telewizor z ekranem OLED pierwszego na świecie certyfikatu za doskonałą jakość obrazu. Wyróżnienie to przyznała firma UL – niezależna, ogólnoświatowa firma zajmująca się certyfikacją produktów, także z branży elektronicznej.

W ramach szczegółowego procesu walidacji, telewizor przeszedł szereg testów oceniających wybrane parametry obrazu, m.in. jasność, kolory i jednolitość.

Firma UL zastosowała także nową metodę badawczą, tzw. emocjonalną ocenę jakości obrazu. Pozwala ona dokonać zindywidualizowanego pomiaru jakości obrazu telewizora OLED z wykorzystaniem trójwymiarowej przestrzeni barw, umożliwiając określenie współczynników głębi barw oraz kontrastu.

"Mimo że od ponad 7 lat z rzędu utrzymujemy pierwsze miejsce na światowym rynku produkcji telewizorów, nie spoczywamy na laurach. To osiągnięcie jest przykładem naszych nieustannych wysiłków na rzecz zapewnienia użytkownikom innowacji i najlepszego obrazu, gwarantującego najpełniejsze doznania z zakresu domowej rozrywki." – Hyugun Lee, wiceprezes działu Visual Display Business firmy Samsung

Samsung OLED TV 55 cali

Źródło: samsung, inf. prasowa

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Bardzo fajnie, teraz czekamy na spadek cen OLEDów, po wycofaniu z rynku plazm (ofiar marketingu i lobby LCD) będzie można kupić tv oferujący świetną jakoś obrazu i potrafiący wyświetlić czerń :) brawa dla inżynierów
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   XaRaDaS żeby tylko co 5.
   • avatar
    SoundsGreat
    3
    No i to jest pierwszy "Samek" lepszy od plazm Panasa - brawo.
    • avatar
     PIRAT_PL
     3
     Co z tego że ładne jak na taki telewizor powyżej 32 Cali stać może co 5 Polaka ??
     Telewizor ma ładnie i płynnie wyświetlać obraz ale powinien być też przystępny cenowo dla kupca bo będzie guzik z pętelką a nie sprzedaż.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      To może i tutaj pojawią się ci zjawiskowi ekonomiści i wyliczą produkcję takiego TV i zaprotestują przeciw żydowskiej polityce Samsunga? Bo przecież Samsung nie ma prawa na rozwój technologii i inwestycje w nie, prawda? :)
      • avatar
       Naleśnik z serem
       -1
       http://www.oled-info.com/sonys-oled-technology-wins-emmy
       Niech Samsung zmierzy się technologią którą ukradł LG z tym.