Telewizory

Samsung planuje (podobno) powrót do produkcji telewizorów OLED

przeczytasz w 1 min.

Na 2015 rok firma Samsung nie zaplanowała żadnego telewizora OLED. Być może jednak to tylko przerwa.

Samsung OLED TV

Po rozpoczęciu sprzedaży telewizorów OLED w 2013 roku i kontynuowaniu jej rok później, na 2015 rok firma Samsung nie zaplanowała żadnego modelu z panelem tego typu. Według informacji opublikowanych przez koreańskie ETNews jest to jednak tylko przerwa i OLED-owe telewizory powrócą do portfolio Samsunga. 

Obecnie jedynym dużym producentem, który wciąż wierzy w OLED-y jest LG. Z roku na rok poszerza on swoją ofertę, stawiając przy tym na rozdzielczość 4K Ultra HD. Swój sukces LG zawdzięcza faktowi, że udało mu się odnaleźć (a właściwie odkupić) tani sposób na produkcję wyświetlaczy wysokiej jakości (WRGB). Według ETNews Samsung po powrocie do sektora OLED TV skorzystać miałby właśnie z tej konkurencyjnej technologii.

Redakcji ETNews nie udało się jednak dowiedzieć kiedy Samsung miałby powrócić do tworzenia telewizorów OLED. Sam producent zresztą także jeszcze się na ten temat nie wypowiedział. Całkiem niedawno natomiast Koreańczycy zapowiedzieli, że zainwestują miliardy dolarów w nową fabrykę, gdzie tworzone będą wyświetlacze OLED do urządzeń mobilnych. Te same zakłady mają ponoć zostać wykorzystane do tworzenia wielkoformatowych ekranów tego typu.

Źródło: FlatPanelsHD

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Niech zrobią cokolwiek, byleby te nędzne TNki wyprzeć w końcu z rynku.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   To wymiana matrycy, o sorry telewizora z powodu wypalenia matrycy co ile lat? 7 chyba max będzie jak po trzech już wypalone są Super AMOLEDY w Samsungach.
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    /Zdecydowanym kupować tanio polecam stronke:
    www.make.my/aukcje
    Mega okazje, licytacje za grosze.
    Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł.
    • avatar
     Naleśnik z serem
     -2
     Samsung to się czai ale na technologię SONY CrystalLED czyli TV (pokazany na CES 2011) wykonany cały z diod LED, czyli w pełni półprzewodnikowy panel. Zalety?
     1. Zerowa luminacja czerni
     2. Jasność nieosiągalna dla OLED
     3. Ultra niskie zużycie prącu
     4. Brak wypalania
     Samsung tylko czeka na model seryjny by go rozebrać i skopiować w spektrometrze i wyprodukować taniej w obudowie po butelkach PET.
     Sony dało sobie spokój z OLED TV bo wiedzą, ze taki panel po 2 latach to śmietnik z duchami i wypalonymi logami. Jedynie co robią to profesjonalne panele OLED dla Holywood, bo tam jest tylko podgląd scen (bez reklam i HUD itp).
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      haha jake widzę teorie spiskowe się tutaj rodzą :P No ale dobrze, rynek się będzie rozwijać. Poza tym, mam nadzieję, że Philips mocno też w ten rynek będzie inwestować, na pewno coś ciekawego i konkurencyjnego zaprezentują