Telefony

Samsung pokonał Nokię w Europie

przeczytasz w 1 min.

Z ostatnich informacji dotyczących sprzedaży telefonów dostarczonych przez firmę IDC wynika, że pierwszy kwartał tego roku przyniósł Samsungowi zwycięstwo w bitwie z Nokią, przynajmniej w Europie.

Warto przeczytać:
Płyty Gigabyte z technologią Virtu
Nvidia wchodzi na rynek telekomunikacyjny

Obecnie rynek smartfonów stanowi już 47 proc. całego rynku telefonów komórkowych. Nokia nie radzi sobie specjalnie dobrze na tym polu, żeby nie powiedzieć że sytuacja jest tragiczna. W chwili obecnej Nokia nie ma systemu, ani telefonu, który byłby w stanie nawiązać realną walkę z iPhonami, Samsungami, HTC czy innymi urządzeniami z Androidem.

Właśnie brak ciekawej oferty i ciągle rosnąca pozycja smartfonów na rynku telefonów komórkowych przyniosły te smutne dla fińskiego producenta informacje. Na początku 2010 roku do Nokii należało 32,7 proc. sprzedanych telefonów, pierwszy kwartał tego roku przyniósł wynik 27,9 proc. W tym samym momencie Samsung zwiększył swoje udziały w sprzedaży z 29,1 na 29,3 proc. Dzięki sporemu spadkowi Nokii i własnej stabilnej pozycji pokonał dotychczasowego lidera. Również telefony takich firm jak RIM, HTC czy Apple zyskały na zmniejszeniu zainteresowania produktami Nokii.

Nokia dopiero niedawno zorientowała się że przespała rewolucję na rynku rozwiązań mobilnych. Przedstawiciele firmy podjęli więc decyzję o porzuceniu prac na Symbianem i wybraniu Windowsa Phone 7 jako przyszłego systemu operacyjnego dla swoich urządzeń. Patrząc na popularność mobilnego systemu Microsoftu wiele osób dziwi się, że Nokia nie zdecydowała się na Androida.

Aktualnie Nokia przeprowadza masowe zwolnienia, pracę stracić ma około 7 tysięcy osób. Głównie pracujący właśnie przy Symbianie. Czy jednak Nokia jeszcze kiedyś będzie równie popularna jak za czasów modeli 3210 i 3310?

Źródło: The Telegraph

 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Obiektor
  0
  Nokia nie radzi sobie sobie specjalnie dobrze. 1 sobie skasowac ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   nokia wlasciwie nie przespala a uparla sie na symbiana ktory jest slaby, android bylby ratunkiem nie W7
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nokia niestety raczej nie wypuści smartfona na Androidzie, no chyba że stanie się jakiś cud, Nokia jest zobowiązana umową z MS i Intelem a dla nich Google to konkurencja, sami się doprowadzili do takiego stanu rzeczy i dobrze dla nas, bo w obecnej sytuacji mamy multum opcji wyboru smartfona takiego jaki nam odpowiada, walka jest zacięta tak więc z biegiem czasu powinno być jeszcze lepiej na tym rynku.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Początek końca Nokii ;P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Spokojnie wy chyba nie wiecie że Nokia ma w planach powrót do produkcji kaloszy :D przejście na winde dało im gwarancje ze uda się im upaść :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Android nie jest idealnym systemem, ma swoje minusy. Na chwile obecna win7 w porownaniu z androidem wypada slaba ale sadze ze Nokia wymusi pewne standardy na MS przez co uszlachetni troche mobilne okienka. Moze byc ciekawie :)
       • avatar
        kamil112234
        0
        Gdy tylko wejdzie win8 Nokie wypuści parę nowych modeli z tym systemem i sytuacja się zmieni
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ostatni update na Windows Phone 7 zajmował pareset mega, trwał ponad godzinę i wprowadził 1 nową funkcjonalność - kopiuj wklej :) Ale wkleić się da tylko 1 raz... nie da się nadal zaznaczać normalnie tekstu :) Fantastyczny system - polecam wszystkim cierpliwym i wierzącym w códa :)