Telewizory

Samsung rezygnuje. Nie będzie już produkował paneli LCD

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

To koniec. Samsung nie będzie już produkować paneli LCD. Jak podaje Reuters, gigant zamierza wygasić swoje fabryki w Korei Południowej i Chinach przed końcem aktualnego roku.

Samsung podjął decyzję – nie będzie już produkować paneli LCD

Samsung to jeden z tych producentów telewizorów, którzy wciąż trzymają się technologii LCD. Nie zamierza już jednak produkować własnych paneli ciekłokrystalicznych – wraz z końcem tego roku obie fabryki w Korei Południowej i obie w Chinach przestaną wytwarzać te elementy. 

Aktualnie Samsung produkuje panele LCD, które wykorzystuje w swoich telewizorach QLED i LED, ale też dostarcza innym firmom. Równocześnie sam kupuje wyświetlacze od innych producentów, w tym AUO i CSoT. Wygląda na to, że od przyszłego roku w pełni będzie polegać na tym drugim rozwiązaniu.

Czy Samsung odwraca się od technologii LCD?

Oczywiście zakończenie produkcji własnych paneli LCD nie oznacza, że Samsung odwraca się od tej technologii. Na rynku wciąż znajdziemy telewizory z takimi wyświetlaczami, a do tego producent z powodzeniem rozwija na przykład technologię microLED.

Mimo to coraz głośniej mówi się o tym, że Samsung jest zainteresowany rozwojem technologii, łączącej w sobie panele z diodami organicznymi (OLED) oraz kropki kwantowe (Quantum Dot). Efektem mają być panele QD-OLED oferujące żywe i wiernie odwzorowane kolory oraz bardzo wysoki kontrast. Producent zainwestował w to prawie 11 miliardów dolarów.

Definitywny koniec produkcji paneli LCD w Korei Południowej

Wcześniej, a dokładnie w styczniu, podobny plan ogłosiła firma LG, co oznacza, że wraz końcem tego roku zakończy się również era produkcji paneli LCD w Korei Południowej. 

Źródło: FlatpanelsHD, Reuters, The Korea Bizwire informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  studionti
  Słyszałem, że Samsung ma wrócić do technologii CRT, naukowcy potwierdzili, że następnym generacjom nie udało się pomimo prób osiągnąć tak doskonałego odwzorowania kolorów.
  Do sklepów wkrótce trafią nowe monitory 42" z kineskopem i kwadratowym biurkiem.
  6
 • avatar
  Dragonik
  Ale ich Qledy to nadal LCD
  4
 • avatar
  andrzej855
  2020-04-01 nice bait
  4
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Ja tez podjalem decyzje. Nie bede czytal Benchmark.pl i wszyscy czytelnicy rowniez.
  2
 • avatar
  Gatts-25
  Czyli zostają teraz organiczne diody i syntetyczne z użyciem warstwy Quantum Dot.Robi się to ciekawe bo w końcu porzucimy tą przejściową technologię , która jest kompromisem między jakością a niezawodnością.
  1
 • avatar
  Klops
  A 5G nie miało przenosić wirusów...
 • avatar
  michal_mat
  Panele LCD będą kupować od chińczyków do monitorów i telewizorów.
  A skoro ich nowe panele to ma być OLED z warstwą Quantum Dot, to ciekawe jak z produkowanym przez ich marketing wielkim ruchem ze nasze się nie wypalają