• benchmark.pl
 • RTV
 • Samsung Smart TV teraz tylko z Tizenem, na CES 2015 zobaczymy też nowe głośniki
RTV

Samsung Smart TV teraz tylko z Tizenem, na CES 2015 zobaczymy też nowe głośniki

przeczytasz w 2 min.

Co koreański producent przygotował na tegoroczną edycję targów CES?

Samsung Tizen TV

W ubiegłym miesiącu szef działu wizyjnego firmy Samsung – Kim Hyun-suk – przyznał, że podczas targów CES 2015 zaprezentowane zostaną telewizory wyposażone w platformę Smart TV bazującą na autorskim systemie Tizen. Teraz, na kilka dni przed tym wydarzeniem, wreszcie poznaliśmy konkrety.

Informacja, jaką firma Samsung powitała nowy rok, może być dla niektórych z was zaskoczeniem, ale z drugiej strony bez wątpienia ma sens. Otóż Koreańczycy zapowiedzieli, że wszystkie (dosłownie) modele Smart TV na 2015 rok zostaną wyposażone właśnie w system Tizen. Ma to pozytywnie wpłynąć nie tylko na intuicyjność i szybkość działania, ale też na większą liczbę aplikacji (za sprawą otwartej platformy i ogólnodostępnych narzędzi programistycznych).

„Rozwijanie platformy Smart wokół systemu Tizen jest przełomowym krokiem w kierunku stworzenia dużo bardziej inteligentnego i zintegrowanego ekosystemu — powiedział Won Jin Lee, wiceprezes działu Visual Display Business w firmie Samsung Electronics. - Tizen nie tylko wzbogaci doznania związane z odbiorem rozrywki przez obecnych użytkowników, ale także otwiera ogromny potencjał dla rozwoju domowej rozrywki w przyszłości”.

Smart TV z systemem Tizen ma się wyróżniać przede wszystkim prostotą. Widać to już na pierwszy rzut oka – odświeżony interfejs Smart Hub jest wyświetlany na jednym ekranie, co oznacza łatwiejszy dostęp do różnych funkcji. Mamy też czterokierunkowe sterowanie. Wygląda to mniej więcej tak:

Samsung Tizen TV menu

Platforma oparta na Tizen to jednak nie tylko zmiany w wyglądzie. Wprowadzona zostanie miedzy innymi łatwiejsza synchronizacja telewizora z innymi urządzeniami – zarówno poprzez WiFi, jak i Bluetooth Low Energy. Mamy otrzymać także łatwiejszy dostęp do rozwiązań rozrywkowych (gry, sport na żywo itd.).

Poza telewizorami, podczas targów CES 2015 firma Samsung zaprezentuje również nowe produkty audio. W rolach głównych zobaczymy głośniki WAM7500/6500 (stacjonarne/mobilne), które zostały wyposażone w autorską technologię Ring Radiator, której zadaniem jest umożliwianie rozchodzenia się dźwięku w 360 stopniach. 

„Wiemy, że mnóstwo ludzi uwielbia słuchać muzyki, dlatego rozszerzamy naszą ofertę o wysokiej jakości bezprzewodowy sprzęt audio do użytku domowego – powiedział Jurack Chae, starszy wiceprezes firmy Samsung Electronics. Dzięki nowym głośnikom WAM7500/6500 można cieszyć się krystalicznym dźwiękiem w każdym miejscu, a zakrzywione listwy głośnikowe są doskonałym uzupełnieniem telewizora”. Wyglądają one następująco:

Smasung WAM7500, 6500

Firma Samsung zaprezentuje również dostosowane do zakrzywionych telewizorów zakrzywione soundabry. Modele podzielone na cztery serie – 6000, 6500, 7500 i 8500 – będą dopasowane do urządzeń o przekątnych ekranu od 45 do 78 cali. Najwyższa seria zaoferuje nawet dźwięk 9.1.

Jeśli jesteście ciekawi tych prezentacji, śledźcie doniesienia z targów CES 2015. Potrwają one od 6 do 9 stycznia.

Źródło: Samsung

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yamaro
  4
  I stanie się to samo co z rewolucyjnym systemem Bada OS.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   No tak pewnie tak jak w przypadku biedy(bada OS) będzie lipa a telefony z serii Wave to naprawdę było coś porządnego. W 1 i 2 mają przeportowane Androidy
   • avatar
    Geriavit
    0
    Tak, kiedyś wystarczyło kupić tv i miało się spoko (jak na dane czasy) obraz oraz dźwięk, a teraz? Teraz do tv trzeba kupić soundbar bo to co się wydobywa ze współczesnych tv to żart, a nie dźwięk. Jaki jest sens budowania telewizora o grubości 1-2cm, który "zaoszczędza" nam miejsce na stoliku skoro trzeba przed nim zarezerować od ok. 4 do nawet 15cm na dodatkowy głośnik, bez którego słyszymy coś w rodzaju pijanego komara. Co do systemu jest mi to obojętne, wystarczy, że będzie równie dobry co obecny lub lepszy.
    • avatar
     kabat
     -1
     I tak będzie lepsze niż shitdroid, philips strzela sobie w stopę pchając zielonego ludzika do swoich tv, tylko ambilight ich ratuje. W stosunku jakość/cena najlepiej wybrać tv toshiba bądź panasonic.