Telewizory

Samsung wróci do telewizorów OLED?

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
29 komentarzy Dyskutuj z nami

Gigant powróci na rynek ze swoimi telewizorami OLED nie później niż w 2018 roku. Takie (nieoficjalne) rewelacje dopływają do nas prosto z Korei.

Samsung OLED

Samsung rozważa inwestycję między 2,5 a 4 miliardami dolarów w nową fabrykę wyświetlaczy OLED. Koreański gigant powróci na rynek ze swoimi telewizorami OLED nie później niż w 2018 roku. Takie (nieoficjalne) rewelacje dopływają do nas prosto z Korei.

Firma Samsung, przegrywając na polu OLED-ów z LG, zdecydowała się na rezygnację z tej technologii. W zamian zaczęła oferować telewizory LCD wchodzące w skład rodziny SUHD, które (przynajmniej w teorii) dają podobne wrażenia wizualne. 

Z najnowszych doniesień wynika jednak, że Samsung powróci do produkcji telewizorów OLED. Planuje ponoć otwarcie nowej fabryki, w której tworzone będą wyświetlacze w nowej technologii, która jest obecnie w zaawansowanej fazie testów. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Samsung podejmie ostateczną decyzję o powrocie na rynek telewizorów OLED w maju. Wtedy też powinniśmy poznać szczegóły na temat technologii oraz inwestycji. Masowa produkcja miałaby natomiast ruszyć już w przyszłym roku, dzięki czemu pierwsze modele z nowej serii trafiłyby na rynek w 2018.

Obecnie liderem rynku telewizorów OLED jest firma LG. Jedyną szansą dla Samsunga, aby zdetronizować rodzimego konkurenta jest oferowanie tanich i dobrych jakościowo wyświetlaczy. Pytanie tylko, czy rozwijana technologia okaże się na tyle dobra. 

Źródło: FlatpanelsHD, ETNews, Korea Times

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  Oby, bo może dzięki temu OLED rozwinie się na tyle, że w 2020 będzie warto go kupić.
  12
 • avatar
  kabat
  Stare dobre LCD po ewolucji czyli kropki kwantowe vs. nowa, lepsza technologia OLED. Hmm, jeżeli OLED dalej będzie taniał i kupimy 55 calowy tv poniżej 5 tysięcy to LG skopie Samsungowi dupsko na polu telewizorów, bezapelacyjnie...
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Kropki kwantowe nie mają żadnego startu do prawdziwego OLED. Sama rezygnacja była nietrafionym pomysłem. (Super AM)OLED sprawdza się doskonale w smartfonach Samsung.
  3
 • avatar
  Naleśnik z serem
  LG ma patetny Kodaka na OLED więc Samsung nie ma szans by produkować taniej. Jedyne co by mogli to wejść w jointventure z SONY (bo oni produkują panele profesjonalne OELD i wizjery OLED) ale Sony juz raz się nabrało na taką współprace przy S-LCD i prawie poszli z torbami.
  3
 • avatar
  Fiona
  A kogo obchodzą technologie ?
  Liczą się zyski !!!
  2
 • avatar
  zakius
  szkoda, że tak późno...
  brak konkurencji dla lg sprawia, że nawet głupie tn drożeją... a monitorów dobrej jakości to chyba nie dożyję, bo skupiają się na bezużytecznych telewizorach
  2
 • avatar
  BluePandoraBox
  oby to były oledy RGB a nie jak dotychczas robione przez LG gdzie nie ma niebieskiego oleda tylko biały z niebieskim filtrem
  jeszcze miały wejść do TV FED i SED ale żrą się o patenty i nie wiadomo czy kiedykolwiek powstanie jakiś TV w tej technologi, a biłby na głowę wszelkie LCD oledy i plazmy
  LaserTV są robione przez Mitsubishi lecz dostępność w Europie jest żadna w oficjalnej dystrybucji, niestety ta technologia prócz świetnego obrazu ma sporą wadę, odświeżanie jest linia po linii a nie całego obrazu od razu - laser kreśli linie na luminoforze coś jak w starych CRT tylko działo elektronowe zastąpiono laserem
  1
 • avatar
  Spichris
  Są jeszcze TV laserowe o których bardzo mało osób słyszało a które pod wieloma względami biją na głowę obie technologie.
 • avatar
  maciuch2
  Ja zostaję przy mojej 5letniej plaźmie. Kolory i poziom czerni nie do osiągnięcia na lcd.
 • avatar
  Konto usunięte
  OLED jest do d.... Każdy pixel starzeje się nierównomiernie w funkcji czasu... Jak to wygląda w praktyce - zapraszam do Media pooglądać sobie półroczne telefony (czytaj: wypalone wyświetlacze) na standach...
  -1
 • avatar
  prezesPL
  Mam PLAZMĘ PANASONICA i żaden OLED i LCD nie dorówna MOJEJ PLAZMIE
  -3
 • avatar
  baca130
  Czym większa konkurencja tym taniej jak i szybciej się rozwija technologia, bo jak jak jedni będą stali to drudzy przegonią.