Telewizory

Samsung wróci do telewizorów OLED?

przeczytasz w 1 min.

Gigant powróci na rynek ze swoimi telewizorami OLED nie później niż w 2018 roku. Takie (nieoficjalne) rewelacje dopływają do nas prosto z Korei.

Samsung OLED

Samsung rozważa inwestycję między 2,5 a 4 miliardami dolarów w nową fabrykę wyświetlaczy OLED. Koreański gigant powróci na rynek ze swoimi telewizorami OLED nie później niż w 2018 roku. Takie (nieoficjalne) rewelacje dopływają do nas prosto z Korei.

Firma Samsung, przegrywając na polu OLED-ów z LG, zdecydowała się na rezygnację z tej technologii. W zamian zaczęła oferować telewizory LCD wchodzące w skład rodziny SUHD, które (przynajmniej w teorii) dają podobne wrażenia wizualne. 

Z najnowszych doniesień wynika jednak, że Samsung powróci do produkcji telewizorów OLED. Planuje ponoć otwarcie nowej fabryki, w której tworzone będą wyświetlacze w nowej technologii, która jest obecnie w zaawansowanej fazie testów. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Samsung podejmie ostateczną decyzję o powrocie na rynek telewizorów OLED w maju. Wtedy też powinniśmy poznać szczegóły na temat technologii oraz inwestycji. Masowa produkcja miałaby natomiast ruszyć już w przyszłym roku, dzięki czemu pierwsze modele z nowej serii trafiłyby na rynek w 2018.

Obecnie liderem rynku telewizorów OLED jest firma LG. Jedyną szansą dla Samsunga, aby zdetronizować rodzimego konkurenta jest oferowanie tanich i dobrych jakościowo wyświetlaczy. Pytanie tylko, czy rozwijana technologia okaże się na tyle dobra. 

Źródło: FlatpanelsHD, ETNews, Korea Times

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  12
  Oby, bo może dzięki temu OLED rozwinie się na tyle, że w 2020 będzie warto go kupić.
  • avatar
   kabat
   3
   Stare dobre LCD po ewolucji czyli kropki kwantowe vs. nowa, lepsza technologia OLED. Hmm, jeżeli OLED dalej będzie taniał i kupimy 55 calowy tv poniżej 5 tysięcy to LG skopie Samsungowi dupsko na polu telewizorów, bezapelacyjnie...
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Kropki kwantowe nie mają żadnego startu do prawdziwego OLED. Sama rezygnacja była nietrafionym pomysłem. (Super AM)OLED sprawdza się doskonale w smartfonach Samsung.
    • avatar
     Naleśnik z serem
     3
     LG ma patetny Kodaka na OLED więc Samsung nie ma szans by produkować taniej. Jedyne co by mogli to wejść w jointventure z SONY (bo oni produkują panele profesjonalne OELD i wizjery OLED) ale Sony juz raz się nabrało na taką współprace przy S-LCD i prawie poszli z torbami.
     • avatar
      Fiona
      2
      A kogo obchodzą technologie ?
      Liczą się zyski !!!
      • avatar
       zakius
       2
       szkoda, że tak późno...
       brak konkurencji dla lg sprawia, że nawet głupie tn drożeją... a monitorów dobrej jakości to chyba nie dożyję, bo skupiają się na bezużytecznych telewizorach
       • avatar
        BluePandoraBox
        1
        oby to były oledy RGB a nie jak dotychczas robione przez LG gdzie nie ma niebieskiego oleda tylko biały z niebieskim filtrem
        jeszcze miały wejść do TV FED i SED ale żrą się o patenty i nie wiadomo czy kiedykolwiek powstanie jakiś TV w tej technologi, a biłby na głowę wszelkie LCD oledy i plazmy
        LaserTV są robione przez Mitsubishi lecz dostępność w Europie jest żadna w oficjalnej dystrybucji, niestety ta technologia prócz świetnego obrazu ma sporą wadę, odświeżanie jest linia po linii a nie całego obrazu od razu - laser kreśli linie na luminoforze coś jak w starych CRT tylko działo elektronowe zastąpiono laserem
        • avatar
         Spichris
         0
         Są jeszcze TV laserowe o których bardzo mało osób słyszało a które pod wieloma względami biją na głowę obie technologie.
         • avatar
          maciuch2
          0
          Ja zostaję przy mojej 5letniej plaźmie. Kolory i poziom czerni nie do osiągnięcia na lcd.
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           OLED jest do d.... Każdy pixel starzeje się nierównomiernie w funkcji czasu... Jak to wygląda w praktyce - zapraszam do Media pooglądać sobie półroczne telefony (czytaj: wypalone wyświetlacze) na standach...
           • avatar
            prezesPL
            -3
            Mam PLAZMĘ PANASONICA i żaden OLED i LCD nie dorówna MOJEJ PLAZMIE
            • avatar
             baca130
             0
             Czym większa konkurencja tym taniej jak i szybciej się rozwija technologia, bo jak jak jedni będą stali to drudzy przegonią.