Internet

Samsung zakupi serwis Tidal? W grę wchodzą ogromne pieniądze

przeczytasz w 1 min.

Samsung chciałby dołączyć do grona firm korzystających na dużej popularności serwisów streamingowych.

Samsung zakupi serwis Tidal

Serwisy streamingowe mają się obecnie naprawdę dobrze. Nic dziwnego, że na poważnie interesują się nimi najwięksi z branży, którzy chcieliby mieć takowe pod swoimi skrzydłami. Nową markę wypromować trudno, a więc można pójść na skróty.

Na ten moment jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych jest bez wątpienia Tidal. Już wcześniej pojawiały się informacje, iż w jego posiadanie chciałoby wejść, z różnych pobudek, Google oraz Spotify. Obydwaj wymienieni obejść mogą się jednak smakiem.

Wedle najnowszych doniesień New York Post do wyścigu przyłącza się bowiem Samsung, który jest dodatkowo podobno zdecydowanie bardziej zmotywowany. Przeszkodą nie będzie zapewne także potencjalny, bardzo duży wydatek.

Tidal jest obecnie własnością rapera Jay Z, który wydać musiał na niego (w właściwie na WiMP przekształcony później w Tidal) 56 milionów dolarów. Magia gwiazd muzyki i jakby nie było szeroka oferta szybko zwiększały jednak liczbę abonentów i obecnie Tidal wyceniany jest na około 100 milionów dolarów.

Zobaczymy, czy rzeczywiście na tyle oscylować będzie kwota transakcji, o ile ostatecznie do niej dojdzie.

Źródło: forbes.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  100 milionów "ogromnymi pieniędzmi"? Ogromne pieniądze to Facebook wydał na WhatsAppa, a kwoty w tym artykule to dla Samsunga prawie że drobniaki.
  • avatar
   neXt___
   3
   Niech kupi tego Tidala i zabierze z reklam tę kaczkę-margarynę, bo uszy więdną od jej wycia 30x dziennie, podczas każdego możliwego bloku reklamowego. Więcej talentu od niej ma nawet facet z reklamy "zupa Romana".
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Podwójny post.