Ciekawostki

Samsung zamknął fabrykę na 2-3 dni z powodu jednominutowej przerwy w zasilaniu

przeczytasz w 1 min.

Samsung jest największym producentem układów pamięci na świecie. Z powodu chwilowej przerwy w dostawie prądu, musiał niespodziewanie zamknąć fabrykę Hwaseong w Korei Południowej. Wszystko w trosce o jakość produkowanych podzespołów.

Wspomniana fabryka odpowiada za produkcję układów pamięci NAND i DRAM, powszechnie używanych w komputerach i smartfonach. Teraz zapowiedziano wstrzymanie pracy na dwa do trzech dni.

Samsung zamyka fabrykę

Wraz z końcem roku w Hwaseong wybuchły kable, powodując odcięcie zasilania w części miasta. Awaria trwała góra minutę, ale jej skutki są dość odczuwalne. Pracownicy Samsunga muszą teraz sprawdzić całą linię produkcyjną oraz wyrzucić z niej wszystkie produkty, na wypadek wystąpienia możliwych uszkodzeń z powodu awarii. Według raportu żaden sprzęt nie został uszkodzony, jednak pracownicy muszą postępować według wytycznych firmy.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2018 roku, w fabryce Pyeongtaek. Wówczas zasilania nie było przez pół godziny i firma doznała strat o wartości 43,3 miliona dolarów. Po tym zdarzeniu Samsung podniósł ceny pamięci DRAM i NAND, a klienci zobaczyli jak bardzo odczuwalna jest nawet krótkotrwała awaria w fabryce.

Tym razem brak prądu trwał niespełna minutę, zatem będzie to kosztowało firmę znacznie mniej. Chociaż wciąż nie wiadomo ile dokładnie.

Źródło: www.tomshardware.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  Czas na +100% ceny pamięci i urządzeń je wykorzystujących.
  • avatar
   carbo888
   3
   firma z milionami na kocie zapomniała zabezpieczyć fabryki na skutek chwilowej utraty zasilania, każda serwerownia ma agregaty awaryjne a tu fabryka samsunga jedzie z przedłużaczu z aliexpressa
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    hehe, niepotrzebna już powódź, niepotrzebne trzęsienie ziemi, niepotrzebny mega huragan. wystarczy chwila przerwy w dostawie prądu, aby mieć mocne uzasadnienie na podwyżkę cen na RAM i Flash. ech..... jeszcze trochę i wystarczające będzie kichnięcie.
    • avatar
     Żałosny spamer 3
     1
     Uwaga na spamerów z www.bit.ly/SzukamDziewczyny. Próbują przesłać trojana i wykradać dane.
     • avatar
      Gatts-25
      -1
      Nie ma czym się przejmować.To nie jest firma wydmuszka by takie coś na nią wpłynęło.Za chwilę do użytku zostanie oddana nowa ich największa fabryka nowych technologii produkcji gdzie będą produkowane układy od 7nm EUV do bardziej zaawansowanych.Jedyne co można na temat tej fabryki znaleźć to informacje związane nieprecyzyjnie z kilkudziesięcioma maszynami EUV , które mają zostać tam zainstalowane.
      Ciekawi mnie czy Samsung ujawni informacje na temat ilości posiadanych maszyn EUV u siebie jak już ta fabryka zacznie pracować pełną mocą początkową.
      Wy powinniście się cieszyć , że na miejscu Samsunga nie jest Apple czy Intel bo w takim przypadku pewnie byście dostali wzrosty cen za pamięci +100%.
      Mam nadzieję gdy Samsung osiągnie już w pełni oczekiwane rezultaty na produkcję układów w litografii 3nm GAE to nie zacznie wchodzić w skórę firm Amerykańskich i z powodu swojej dominacji zawyżać cen bo w końcu będzie miał do tego prawo.
      Kto dominuje na rynku a do tego przyzwyczaił ludzi do siebie ten może czerpać z tego największe korzyści.Czas pokaże jaką drogą pójdzie Samsung.
      • avatar
       szmariosz
       -3
       Oczywiście, że mają ups-y, a rozsiewanie tego typu wiadomości jest po to bo zgadnij po co ....
       • avatar
        Torrentowy Pirat
        -4
        'muźin' przyjdzie i naprawi, a konsument zapłaci za wszystko.
        Czy oni tam nie mają jakiegoś UPSa, żeby podtrzymać urządzenia przy 'życiu' przez jakiś czas? Nie mają żadnego backup planu w przypadku takich cyrków?