Foto

SanDisk łamie kolejną barierę - 512 GB na karcie SDXC

przeczytasz w 1 min.

I tak powoli coraz bliżej to upragnionych 2 terabajtowych kart pamięci. A kiedyś to była tylko teoria.

SanDisk 512 GB

Gdy na rynek wprowadzano pierwsze karty SDXC towarzyszące im informacje o teoretycznej 2 TB pojemności traktowane były z przymrużeniem oka. Owszem, kiedyś tak miało się stać, ale póki co były to jedynie piękne marzenia. Dzięki firmie SanDisk powoli te marzenia stają się rzeczywistością. Na razie to tylko jedna czwarta teorii, ale kto pogardzi 512 GB kartą pamięci SDXC. SanDisk 512 GB Extreme Pro UHS Speed Class 3 to na razie bardzo drogie akcesorium, bo kosztujące aż 800 dolarów (czyli tyle co niejeden aparat), ale nawet na starcie może znaleźć amatorów. Zwłaszcza, że jest to bardzo wydajny model, który może pochalić się prędkością odczytu 95 MB/s, a zapisu 90 MB/s. Nasze doświadczenia ze wcześniejszymi modelami kart SanDisk wskazują, że firma nie rzuca słów na wiatr i z odpowiednim osprzętem zbliżone prędkości transferu są możliwe do osiągnięcia.

Karta z racji swoich osiągów i ogromnej pojemności przeznaczona jest przede wszystkim dla osób korzystających ze sprzętu do rejestracji materiałów wideo w rozdzielczości 4K Ultra High Definition (3840x2160p), Full HD (1920x1080) oraz superszybkiego trybu zdjęć seryjnych. Karty dostępne będą również w tańszych wersjach o pojemności 256 i 128 GB. Wszystkie modele odporne są na ekstremalne temperatury i działanie promieni rentgenowskich.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na powolny spadek cen już obecnych na rynku kart, a później zaprezentowanych dzisiaj 512 GB gigantów. I nie narzekajcie, że strasznie dużo. Kiedyś starczyło 640 kB. A teraz w aparacie z dwoma slotami SD można mieć 1 TB pamięci.

Źródło: SanDisk

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  o matko ale porno na jednej karcie ...
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   A ja się cieszyłem jak kartę 32GB kupiłem do telefonu :)
   • avatar
    loctor
    2
    No to teraz czekamy na wersję micro.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     No to nieźle... 512GB... ale po zakupie portfele będą lśniły jak nowe ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      abstrahując od karty. Podoba styl loga sandiska w starej szkole. Przypominają mi się czasy jak podpisywało się 1,44 - biało czerwone nalepki. Białym tłem do podpisu z oddzielone liniami.
      http://yazarlikyazilimi.meb.gov.tr/Materyal/kirklareli/bilgisayarim/resimler/disket.jpg
      • avatar
       0Kasperski0
       0
       Ja mam w kompie HDD 250 Gb i jakoś się mieszczę.