Karty graficzne

Sapphire Radeon HD 4870 Toxic - BIOS wyciszający pracę wentylatora

przeczytasz w 1 min.

Dobra wiadomość dla użytkowników, którzy posiadają kartę graficzną Sapphire Radeon HD 4870 w wersji Toxic i skarżą się na zbyt głośną pracą wentylatora chłodzącego. Sapphire wydało nowy BIOS oraz oprogramowanie do jego aktualizacji. Po jego wgraniu, karta zacznie mniej hałasować.

Aby wgrać nowy BIOS w swojej karcie, należy najpierw zainstalować działający pod Windows program ATIWinFlash. Po jego uruchomieniu trzeba wybrać plik z obrazem BIOS-u o nazwie 85VCTOXI.008 i dokonać aktualizacji. Najlepiej, aby w trakcie tego procesu wyłączone były wszystkie zbędne programy, takie jak przeglądarka internetowa, czy program pocztowy.

UWAGA: Powyższe oprogramowanie nadaje się do wykorzystania wyłącznie z kartami graficznymi Sapphire Radeon HD 4870 Toxic. Nie należy go stosować z żadnymi innymi modelami kart graficznych (np. Sapphire Radeon HD 4870 nie-Toxic, czy też kartami innych firm).

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gothar
  0
  Bardzo ładnie i oficjalnie przedstawiona "łatka" dla posiadaczy tych kart. Za to trzeba pochwalić Sapphire, że nie zostawia klientów na samodzielne modyfikowanie programami edytującymi BIOS'y, tylko sami wydali odpowiedni i nie tracimy gwarancji. Dodatkowo mamy pewność, że z danym modelem nam wszystko będzie ładnie "grało".
  • avatar
   baran
   0
   Tylko teraz pytanie. Czy jeżeli podczas flashowania biosu coś się stanie i karta padnie zwrócą kasę/nową kartę/sami wrzucą biosa? Bo flashowanie biosu z pomocą karty PCI dla większości jest zbyt trudne.
   • avatar
    Kamil Myzia
    0
    Zaraz się przekonam, czy faktyczni działa jak należy :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     dziwi mnie fakt, że jeżeli mamy płytę główną pod amd i kartę graficzną radeon to jest taki programik ati tray tools gdzie można ustawi pracę wentylatorów w zależności od temperatury. Mam płytę msi ms7388 i procesor Athlon 64x2 5000+ i chodzi wszystko świetnie,Amd OverDrive podkręcił procka na 2990 bez podnoszenia napięć
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      temperatura karty graficzne 4850 utrzymuje się w granicach 60 stopni bez wyjca