Ciekawostki

Sklepy Saturn zmieniają nazwę na… MediaMarkt [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Nazwa Saturn przestaje być obecna na naszym rynku. Jesienią wszystkie jej sklepy zmieniają nazwę na MediaMarkt, w ramach połączenia marek należących do tego samego właściciela.

Aktualizacja, 3 października 2018: Rebranding dobiegł końca – marka Saturn znika z polskiego rynku, a reprezentujące ją 22 sklepy (plus ten internetowy) zmieniają się w kolejne punkty sieci MediaMarkt. 

Co ta zmiana oznacza dla klientów Saturna? Właściwie niewiele. Karty podarunkowe Saturn będą akceptowane w sklepach MediaMarkt i w nich też będą przyjmowane reklamacje i zwroty produktów. Konta użytkowników również zostały przeniesione z saturn.pl na mediamarkt.pl – niczego więc się nie traci.

Saturn MM

„MediaMarkt od 20 lat cieszy się zaufaniem polskich konsumentów. Naszą ugruntowaną pozycję na rynku umacniamy dzięki temu, że maksymalnie koncentrujemy się na potrzebach klientów i zapewniamy im coraz lepsze doświadczenia zakupowe. Działając pod jedną silną marką możemy jeszcze efektywniej realizować założone cele” – dodał Marcin Rosati, Prezes Zarządu MediaMarktSaturn Polska.

 

News, 17 maja 2018: Pewnie część z was wie, że Saturn i MediaMarkt mają tego samego właściciela. Nietrudno jest to zauważyć, bo choć reklamują się osobno i pod różnymi hasłami, to ceny i promocje maja przeważnie takie same. Nie dziwi więc, że została podjęta decyzja (a jeżeli już, to że tak późno) o połączeniu tych sklepów.

Oficjalnie potwierdzono, że w maju się rozpocznie, a we wrześniu zakończy się proces „rebrandingu”, w wyniku którego marka Saturn przestanie być spotykana na polskim rynku. Sklepy (zarówno te stacjonarne, jak i internetowy) dołączą do sieci MediaMarkt, wydłużając jej listę placówek handlowych z 63 do 85.

Dla klientów ta zmiana ma oznaczać uproszczenie wyboru miejsca zakupu, dla firmy MediaMarktSaturn Polska – zwiększenie zasięgu mocniejszej i bardziej rozpoznawalnej marki w naszym kraju, a dla pracowników Saturna jedynie nowe identyfikatory i stroje robocze.

„Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach” – skomentował Marcin Rosati, Prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska. 

„Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków” – dodał.

Źródło: MediaMarkt

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  venom32
  10
  W końcu. Podział na dwie różne sieci w tym przypadku był zrobiony chyba tylko po to, żeby dać klientom złudzenie wyboru i zrobić w balona franczyzobiorców. Na wszystkich produktach były te same ceny. Gdy znalazłem coś w mediamarkt w promocji, to okazywało się, że identyczna promocja jest w saturnie i na odwrót.
  • avatar
   chrisplbw
   3
   Już ciekawszą informacją wydaję się być zgoda UOKiK na przejęcie Netii przez Polsat :)
   • avatar
    Qpers
    1
    Najwyższa pora! Ciekaw jestem tylko PRAWDZIWEGO powodu - może prawo podatkowe się zmieniło lub zamierza zmienić? Muszą mieć w tym dodatkową korzyść, o której jawnie nie mówią...
    • avatar
     adivxv5
     1
     Fuzja jak NOwoczesne głupki i POmyleńce :)
     • avatar
      Blejd
      -7
      Na Ojca rydzyka , 100mln euro na Obrazy ... ale na inwalidów w sejmie to nie maja !!!.


      • avatar
       dariozpata
       -20
       Oby nasz fiskus uważnie się przyglądał temu połączeniu żeby czasami zyski nie zostały ukryte.
       Pieniądze z podatków są bardzo ważne bo są przeznaczane na szczytne cele jak zasiłki socjalne, różnego rodzaju zapomogi, drogi, szkoły, służba zdrowia itd.
       • avatar
        takecare
        0
        ciekawe jak im się to sprawdzi