Ciekawostki

Według Nadelli Microsoft potrzebuje nowego startu

przeczytasz w 1 min.

„Uznanie innowacyjności i wspieranie jego rozwoju” - celem nowego Microsoftu.

Satya Nadella rozmowa

Satya Nadella od kilku tygodni piastuje w Microsofcie stanowisko dyrektora generalnego. Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł, w którym zebranych zostało 10 cytatów, pokazujących w którym kierunku najpewniej pójdzie gigant z Redmond pod rządami Hindusa. Teraz, w wywiadzie dla New York Timesa Nadella powiedział o przyszłości Microsoftu nieco więcej. Według nowego CEO firma musi zacząć na nowo i wrócić do formuły początkującej, pełnej energii i pomysłów korporacji.

„Myślę, że działaliśmy koncentrując się na tym, że mamy sprawdzoną formułę, skupiającą się na optymalizacji” – powiedział Satya Nadella w rozmowie z Timesem. – „Mieliśmy wielkie sukcesy, ale nasza przyszłość nie może koncentrować się na dotychczasowych osiągnięciach. Będzie ona zależeć od tego czy będziemy w stanie wymyślić rzeczy, które ją poprowadzą”.

Satya Nadella przyznał, że w przypadku tak dużej firmy jak Microsoft znalezienie innowacji często jest bardzo trudne. Dojrzałe spółki nie rosną bowiem tak szybko jak te młodsze. – „Kiedy masz biznes o kapitale 70 miliardów dolarów, coś, co jest warte milion może wydawać się nieistotne. Ale ta jednomilionowa firma może być bardziej odpowiednia do tego co robimy”. 

A jako podsumowanie tego tekstu, jak i założeń projektowych nowego CEO Microsoftu najlepsze wydają się te słowa Nadelli – „To duża zmiana kulturowa – uznanie innowacyjności i wspieranie jego rozwoju”. I na to chyba właśnie liczymy.

Źródło: VR-Zone, Softpedia

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  To jakaś aluzja do Win8?
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   "Według Nadelli Microsoft potrzebuje nowego startu"

   Chodzi o nowe Menu Start? hahahaha (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać:)

   Zgodzę się, że z niektórymi nawykami i przyzwyczajeniami należny zerwać, aby nadal się rozwijać i być innowacyjnym. Jednak wsadzenie tak absurdalnego interface-u jak w Windows8 do desktopa, niczym takim nie jest... To wręcz krok wstecz :)
   Nim Windows 8 się ukazał, w sieci co jakiś czas, pojawiały się projekty (artystyczne wizje) tego jak mógłby wyglądać nowy interface. Mimo, że to tylko "artystyczne wizje" miażdżyły funkcjonalnością i intuicyjnością obecne Metro UI.
   Kolejna sprawa, to zapewnienie prywatność i poprawę bezpieczeństwa - obecnie Windows kojarzy się z taka dużą wtyczką NSA.
   Myślę, że to klucz do sukcesu... Nie jestem pewien czy do bogactwa, a przecież korpo interesuje tylko, czy na kontach przybywa cyferek.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Pierdu pierdu a ja nie mogę naraz 2 rzeczy instalować a na xp mogłem a ten mi tu o rozwoju pieprzy. Ludzie są różni są tacy co nie ogranijom i chcą maks automatyki i są tacy co lubią sami sobie dobrze zrobić dlatego jeden system nie przejdzie dość komunistycznego podejścia. Sam sobie ustawie system jak chce tego żądamy nie narzucania jakiś społecznościowych syfów i rozwiązań dla idiotów.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Wystąpienie istnie polityczne... Powiedzmy to co ludzie oczekują, bez konkretów, rzućmy hasła, jakiś tam może slogan do tego i okej. Ja jednak czekam na konkrety w postaci produktów.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Microsoft i innowacyjnosc... to istotnie nowosc. Bo jak do tej pory Microsoft bral zawsze sprawdzony pomysl i obracal go w marketingowo przetworzony koszmar konsumencji (tego nie wolno, tamto musisz dokupic i uaktualnic, a wszystko sie wiesza i wolno dziala), wykorzystujac przy tym swoja monopolistyczna pozycje.

      Pozyjemy, to zobaczymy, jak wyglada ta Microsoftowa innowacyjnosc.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dajcie następnym razem jakieś inne zdjęcie człowieka, na tym wygląda strasznie groteskowo.
       • avatar
        jkbrenna
        0
        Nowy start, stare metody:

        Obnizyli ceny jednej kopi Windowsa 8 dla OEM, nawet na 15 $ za kopie, aby niue pozwolic aby tam przypadkiem jakis Chrome sie zadowolil..tak jak to z netbookami bylo, tylko tamtym razem, to posuniecie z Intelem uzgodnili( specjalna wersja Windowsa / dla Atoma, ,,,teraz jest troche inaczej to wlsnie Intel na Chrome liczy..