• benchmark.pl
 • Gry
 • Czy Scrolls zostanie pokonany przez Hearthstone: Heroes of Warcraft?
Gry

Czy Scrolls zostanie pokonany przez Hearthstone: Heroes of Warcraft?

przeczytasz w 2 min.

Studio Mojang ma problem z grą Scrolls. Otóż liczba graczy okazuje się zbyt niska. Twórcy zastanawiają się nad wprowadzaniem modelu free-to-play.

scrolls mojang karcianka

Studio Mojang odpowiedzialne m.in. za przygotowanie uznanej i niezwykle popularnej na całym świecie gry Minecraft jakiś czas temu wzięło się za produkcję kolejnej gry. Tym razem jest nią karciana gra Scrolls, która po efektownym początku gdzieś po drodze zgubiła rozpęd, a doszło do tego stopnia, że twórcy zastanawiają się nad uczynieniem ją darmową produkcją z mikropłatnościami.

Z pewnością niewielu producentom gier udaje się stworzyć grę, która może się poszczycić taką popularnością jak chociażby Minecraft. Studio Mojang, na którego czele stoi Markus Persson „Notch” nie spoczęło na laurach i pracuje nad kolejnymi produkcjami. Jedną z gier, która miała odnieść sukces była gra Scrolls – fabularna gra, której celem jest łączenie elementów karcianych z motywami planszowymi i strategicznymi.

Gra pomimo ciągłej obecności w fazie beta po swoim debiucie w czerwcu wypracowała bardzo dobry wynik sprzedaży przekraczający 100 tysięcy egzemplarzy. Niestety po udanym starcie, przyszło załamanie i kolejne miesiące nie były zadowalające, otóż sprzedaż wynosiła już około 10 tysięcy sztuk.


Niestety ilość graczy, którzy każdego dnia „bawią się karcianką” Mojang również optymistycznych nie należy, patrząc na przygotowane dane każdego dnia w grę gra od 3 do 4 tysięcy osób. Taki stan rzeczy z pewnością nie jest satysfakcjonujący dla twórców, więc starają się usilnie zachęcić nowych graczy do sięgnięcia po grę.

Liczne udoskonalenia i poprawki to nie wszystko, otóż twórcy pracują nad przygotowaniem portu gry dla systemów z rodziny Linux oraz dla urządzeń mobilnych.

Niestety, jeżeli popularność gry nie zacznie wzrastać, to twórcy będą zmuszeni szukać innych opcji dla gry jak np. uczynienie jej darmową produkcją z mikropłatnościami. Jak się okazuje, nad przejściem na model free-to-play zastanawia się współzałożyciel studia Mojang – Jakob Porser, jego zdaniem jest to jedna z opcji, jeżeli gra nie zacznie przyciągać większej ilości graczy.

Gra Scrolls na rynku może niestety radzić sobie coraz gorzej z uwagi na silną konkurencję ze strony produkcji Blizzarda, a mianowicie Hearthstone: Heroes of Warcraft, która już od pojawienia się na rynku jest dostępna w formie f2p.

Nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy gry Scrolls, niewykluczone, że twórcy zdecydują się na przejście na model free-to-play.


Źródło: VG247

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  "FREE"
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   mikropłatności to najgorsze co może być unikam jak ognia takich gier świat wirtualny nie morze mieszać się z prawdziwym bo zawsze przegra. Poza tym i tak dużo ludzi tam gra w crysisa 2 wieczorem nie ma więcej jak 500 osub
   • avatar
    erenhardt
    0
    " Hearthstone: Heroes of Warcraft, która już od pojawienia się na rynku jest dostępna w formie f2p"

    Jeśli już, to będzie, a nie jest. Bo gra nie jest jeszcze na rynku.
    Ciekawe jak rozwiążą problem z rekompensatą dla graczy, którzy kupili grę.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     uh spodziewałem się czegoś więcej po MOjang niż klona Heroesów