Dyski

Seagate przedstawia 1-terabajtowy dysk SAS

przeczytasz w 0 min.

Producent poinformował dzisiaj o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu dysku twardego oznaczonego jako ES.2 Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że napęd wyposażono w nowy interfejs SAS czyli Serial Attached SCSI. Seagate podał, że dysk może poszczycić się wydajnością nawet o 135% wyższą w porównaniu z odpowiednikiem z tradycyjnym interfejsem SATA.

Ciekawostką jest zastosowanie technologii PowerTrim, która pojawiła się w rodzinie dysków Barracuda ES.2. Pozwala ona na wydajne kontrolowanie zużycia energii. Docelowo użytkownicy nowych dysków mają możliwość zaoszczędzenia nawet do 20% zużycia energii. Jest to o tyle ważne, że 1-terabajtowy dysk z interfejsem SAS na pewno zainteresuje instytucje budujące mniejsze i średnie rozwiązania serwerowo-sieciowe.

Warto również dodać, że talerze ES.2 SAS obracają się prędkością 7200RPM. Współczynnik awaryjności (MTBF) ustalono na poziomie 1.2 miliona godzin, co znacznie przekracza żywotność klasycznych „twardzieli”. Oprócz edycji 1-terabajtowej na rynku dostępne będą modele 500- i 750-gigabajtowe.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!