Dyski

Seagate przedstawia 1-terabajtowy dysk SAS

przeczytasz w 0 min.

Producent poinformował dzisiaj o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu dysku twardego oznaczonego jako ES.2 Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że napęd wyposażono w nowy interfejs SAS czyli Serial Attached SCSI. Seagate podał, że dysk może poszczycić się wydajnością nawet o 135% wyższą w porównaniu z odpowiednikiem z tradycyjnym interfejsem SATA.

Ciekawostką jest zastosowanie technologii PowerTrim, która pojawiła się w rodzinie dysków Barracuda ES.2. Pozwala ona na wydajne kontrolowanie zużycia energii. Docelowo użytkownicy nowych dysków mają możliwość zaoszczędzenia nawet do 20% zużycia energii. Jest to o tyle ważne, że 1-terabajtowy dysk z interfejsem SAS na pewno zainteresuje instytucje budujące mniejsze i średnie rozwiązania serwerowo-sieciowe.


Warto również dodać, że talerze ES.2 SAS obracają się prędkością 7200RPM. Współczynnik awaryjności (MTBF) ustalono na poziomie 1.2 miliona godzin, co znacznie przekracza żywotność klasycznych „twardzieli”. Oprócz edycji 1-terabajtowej na rynku dostępne będą modele 500- i 750-gigabajtowe.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login