HDD

Seagate Replica - backup dla laików

z dnia
Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
2 komentarze Dyskutuj z nami

Replica to zewnętrzny twardy dysk znanej firmy Seagate, który - jak twierdzi serwis Dvice.com - adresowany jest przede wszystkim do początkujących użytkowników komputerów. Według mnie Replica może przypaść także do gustu osobom, które są zwolennikami rozwiązań typu "zainstaluj i zapomnij".

Dysk dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych: 250 (129 dol.) lub 500 GB (179 dol.). Komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 i jest niezwykle prosty w obsłudze, jeśli chodzi o backup danych.


Seagate Replica - dysk do backupu (Fot. Dvice.com)

Wystarczy podłączyć Replicę do komputera, zainstalować dołączone oprogramowanie (jest już wgrane na dysku) i na końcu zgodzić się na warunki licencyjne. To tyle - po tej czynności Replica automatycznie przeprowadzi backup wszystkich danych znajdujących się na dysku zainstalowanym w komputerze.

W wypadku awarii peceta, Replica może przywrócić zapisany system - wówczas trzeba będzie skorzystać z płyty CD dołączonej do produktu. Pozwoli ona uruchomić komputer wraz ze specjalnym instalatorem, który w łatwy sposób odtworzy wcześniejszą wersję OS-u.

Wadą Replicki jest bez wątpienia to, że nie można jej używać jak typowego twardego dysku. To wyłącznie urządzenie służące do backupu. Kolejnym minusem jest także złącze USB - zdecydowanie milej widziane byłoby eSATA, zwłaszcza że dysk będzie często kopiował dużo danych.

Źródło: Dvice.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    Czy ja wiem Wolał bym mieć pod kontrolą bakup;) ale skoro to dla zielonych to ok:)
  • avatar
    Konto usunięte
    no i git - w końcu proste urządzenie na które napewno wielu ludzi czekało - nie trzeba się zastanawiać tylko podłączyć i działa :)