SSD

Seagate wykupuje firmę LSI - producenta kontrolerów SSD

przeczytasz w 1 min.

Producent planuje umocnić swoją pozycję na rynku nośników półprzewodnikowych.

LSI SandForce SF-2281 kontroler dysku SSD
Kontroler SandForce SF-2281 - jeden z najpopularniejszych układów firmy LSI

Pod koniec ubiegłego roku firma Avago Technologies wykupiła firmę LSI Corporation, która głównie zajmowała się produkcją kontrolerów dla dysków, macierzy i systemów magazynowania danych. Teraz została ona odkupiona przez koncern Seagate Technology, a więc ważnego „gracza” na rynku dysków twardych.

Seagate wykupił działy Accelerated Solutions Division (“ASD”) oraz Flash Components Division (“FCD”), a zobowiązał się za nie zapłacić 450 mln dolarów. Sięgając pamięcią wstecz, w 2011 roku LSI wykupiło producenta kontrolerów SandForce za 370 mln dolarów, natomiast pół roku temu Avago wykupiło LSI za kwotę 6,6 mld dolarów. Transakcja między Avago i Seagate ma być sfinalizowana w trzecim kwartale bieżącego roku.

Gigant z Cupertino otwarcie mówi, że chce umocnić swoją pozycję na rynku nośników półprzewodnikowych, a w przyszłym roku spodziewa się wygenerować przychód na poziomie 150 mln dolarów. Dotychczas korzystał on z kontrolerów zewnętrznych firm (najczęściej Link A Media Devices), natomiast teraz będzie mógł bazować na swoich rozwiązaniach. Przy okazji warto również wspomnieć, że LSI przygotowywało się do wydania nowej serii kontrolerów SandForce SF-3700. Jeszcze nie wiadomo jaka jest ich przyszłość oraz jak wygląda kwestia innych producentów, którzy bardzo chętnie korzystali z rozwiązań tego producenta.

Źródło: BusinessWire, AnandTech, StorageReview (zdjęcie)

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  23
  Seagate kiedyś najlepsze dyski, teraz najgorsze
  • avatar
   kwasior
   4
   Proponuje sprawdzić źródło Avago zapłaciło 6.6 mld and nie zaledwie 6.6 mln. https://www.lsi.com/company/newsroom/Pages/20131216cr.aspx
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Seagete wykupila LSI czy odkupila czesc LSI od Avago Technologies ?

    Bo takie tytuly "Seagate wykupuje firmę LSI - producenta kontrolerów SSD" przyciagaja uwage ale sa [b]klamliwe[/b]. To juz kolejny tytul rodu z onetu, pclab = onet (moze cos przegapilem i teraz benchmark=onet).
    • avatar
     Daniel303
     0
     ale fajnie!
     • avatar
      scoobydoo19911
      0
      A ja na początku przeczytałem że seagate zostało wykupione przez kogoś. Później się zastanawiałem kto ma taki nadmiar pieniędzy.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A Seagate nie należy przypadkiem do Samsunga?
       • avatar
        jarzu
        0
        Pamiętam wypowiedz CEO Seagate z przed kilku lat w którym wypowiadał się ze dyski ssd to tylko gadżet który się nie przyjmie, widać zrozumiał swój błąd trochę późno ale od razu z grubej rury.