Technologie i Firma

Segway ma pomysł na transport paczek w budynkach

przeczytasz w 1 min.

Podczas targów CES 2019 odbędzie się oficjalna prezentacja autonomicznego robota do transportu paczek wewnątrz budynków. Oto Segway-Ninebot Loomo Delivery

Segway to firma, która przed laty stworzyła nowy trend w dziedzinie osobistego transportu. Teraz chce odmienić także sposób, w jaki transportowane są przedmioty i paczki w obrębie pojedynczego budynku, a do prezentacji swojego rozwiązania wykorzystuje targi CES 2019.

Segway-Ninebot Loomo Delivery – tak nazywa się pierwszy autonomiczny robot do transportu paczek w ofercie tego producenta. Gdyby trzeba było go jakoś krótko podsumować, można by stwierdzić, że jest to „skrzynka pocztowa na kółkach”.

Segway-Ninebot Loomo Delivery paczka

Wbudowana kamera pozwala robotowi widzieć otoczenie (w 360 stopniach), a algorytmy bazujące na sztucznej inteligencji – zrozumieć to, co widzi. W efekcie, Loomo Delivery ma bezproblemowo, bezobsługowo i bezkolizyjnie dostarczać przesyłki z punktu A do punktu B.

Jak działa auto-nawigowanie w przypadku tego robota? Podstawą jest mapowanie obiektu (podobne do tego, jak robią to Roomby firmy iRobot) i ustawianie punktów odbiorów/dostaw. Samo poruszanie się i omijanie przeszkód bazuje na technologii autonomicznej (niczym w samokierującym się samochodzie), a przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu 6-rdzeniowego procesora i chmury.

Segway-Ninebot Loomo Delivery może przenosić pakunki o wadze do 50 kg, pokonywać nierówności o wysokości 2 cm i przechylenia do 8 stopni oraz korzystać z windy. Działa nawet 8 godzin zanim musi (samodzielnie) skierować się do stacji ładowania.

Segway-Ninebot Loomo Delivery kelner

Producent widzi zastosowanie dla swojego robota w takich lokalizacjach jak budynek firmy czy centrum handlowe. Jeśli chodzi o to drugie, to maszyna może również pełnić rolę „kelnera” w miejscach, w których zwykle kelnera nie ma. 

Źródło i foto: Segway-Ninebot

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    gormar
    0
    Najlepsze określenie tego czegoś to szafka na kółkach. Do sejfu to mu znacznie za daleko. Cofanie uchwytu to żadne zabezpieczenie.