Smartfony

Seria Nexus przestanie przechodzić z rąk do rąk?

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Z najnowszych informacji wynika, że smartfony z serii Nexus przez kilka lat przygotowywać będzie ten sam producent.

Google Nexus

Serii Google Nexus już kilka razy wróżono zniknięcie z rynku, a w najlepszym razie poważne zmiany. Wydaje się, że nigdy nie byliśmy ich tak blisko jak teraz.

Google od lat stosuje ten sam schemat. Co roku nawiązuje współpracę z innym producentem i powierza mu przygotowanie nowego smartfona z logo Nexus. Kilka dni temu pisaliśmy, iż tym razem podpisana zostanie umowa z HTC. Najnowsze doniesienia nie tylko to potwierdzają, ale jednocześnie idą krok dalej.

Źródła MyDrivers sugerują, iż klamka odnośnie współpracy z HTC już zapadła. Co jednak najciekawsze, obydwie firmy zdecydować miały się na podpisanie dokumentów, na mocy których aż przez 3 lata tajwański producent serwować będzie nam modele z logo Nexus.

Nie mamy jeszcze 100% pewności, że powyższe rewelacje są prawdą, ale taki obrót spraw byłby korzystny dla obydwu stron. Mające od dłuższego czasu niestabilną sytuację finansową HTC pozyskałoby stałe źródło w miarę pewnego przychodu. Google natomiast mogłoby bardziej kontrolować rozwój serii. Nie od dziś spekuluje się, że w przyszłości chce zająć się nią już bez pomocy kogokolwiek.

Źródło: androidcentral

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  Z jednej strony fakt iz HTC może zrobić nowego Nexus'a cieszy w końcu byly bardzo ważna postacią w historii androida zwłaszcza na początku. Z drogiej strony patrząc na ich ostatnie produkty i ich ceny (patrze na Ciebie A9) troche się martwię co wyrośnie z Nexus'a(ów?) 2016.
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Błąd w artykule - "że powyższe rewelacje są prawde"
  -1
 • avatar
  gordo
  Wydaje mi się, że Huawei by sie lepiej spisał w tym miejscu.
  -3