Gry

Serious Sam 4 pojawi się jeszcze w tym roku

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Studio Croteam ma jednak dla nas jeszcze jedną dobrą wiadomość.

Serious Sam 4 gra

Fanów gier z gatunku FPS z pewnością nie brakuje. Osoby sympatyzujące z tego typu produkcjami najprawdopodobniej miały do czynienia z serią Serious Sam i zapewne wspominają ją bardzo przyjemnie. Jeśli tak, to mamy doskonałe wieści - jeszcze w tym roku pojawi się nowa odsłona.

Nieoficjalnie mówiło się o tym już kilka tygodni temu, ale informacji było naprawdę mało. Teraz głos zabrali przedstawiciele studia Croteam, którzy potwierdzili, iż Serious Sam 4 zadebiutuje w ostatnim kwartale tego roku.

Niestety jednocześnie nie ujawniono innych informacji, w tym chociażby platform docelowych. Najprawdopodobniej będą to jednak komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Croteam podzieliło się jednak inną, bardzo ciekawą wiadomością. Okazuje się, iż producent pracuje równocześnie nad zupełnie nową grą.

"Croteam pracuje nad zupełnie nowym IP i to będzie naprawdę niesamowite! [...] To połączenie elementów Portalu i The Witness, które sprawiają, że będzie to gra logiczna z widokiem z pierwszej osoby. Produkcja będzie mieć specyficzny typ humoru, który jest bardzo różni się od tego co widzieliście w serii Serious Sam. Premiera gry planowana jest również na 2014 rok, ale bez określonego konkretnego przedziału czasu."

Znając pomysły studia Croteam zakładać można, iż w końcówce roku gracze nie powinni narzekać na nudę. Czekamy na więcej informacji na temat obydwu produkcji.

Źródło: dsogaming

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Według mnie trójeczka trzyma poziom poprzednich części. Fakt klimat gry uległ zmianie, bo jest on bardziej mroczny, ale mi to pasuje.
 • avatar
  Trójeczka to juz nie ten klimat co pierwsze i drugie starcie. Daje radę ale to już nie to. FIRST i SECOND ENCOUNTER to niesamowite gry.
 • avatar
  Pierwsze Starcie jak dla mnie było najlepsze.
  Klimatem jak dla mnie niszczył wszystkie późniejsze części.
  Świetna muzyka oraz architektura starożytnego Egiptu budowały niesamowity klimat. Do tego masa mniejszych, a czasami monstrualnych potworów robiła swoje :)
  Oczywiście dobrze się bawiłem przy wszystkich odsłonach, więc czekam na czwórkę :D
 • avatar
  Osobiście najbardziej podobała mi się Serious Sam 2 dzięki najbardziej jajacarskiemu podejściu do tematu, wiadomo pierwsza część i Second Encounter też były niezłe ale to SS 2 miał całą masę zajebistych i nietuzinkowych pomysłów np. przejażdżka na dino albo wałkowanie przeciwników wielką piłką :-DDD
 • avatar
  Wszystko pięknie ale nie wyobrażam sobie grać w to na padzie. Zwłaszcza kiedy potworki nadlatują z każdej strony. Żeby nie było mam ps3 i pc
 • avatar
  To kiedyś była super gra, ostatnia część nie miała juz tego klimatu. Ale warto znowu próbować go wskrzesić.
  -3
 • avatar
  No sorki, ale od takich dość bezmyślnych rąbanek jak Serious Sam zdecydowanie wolę coś takiego, jak Deus Ex, Fallout czy Stalker
  -5
 • avatar
  W trojce nie podobal mi sie styl, wolalem piekne widoki i piramidy z first i secound encounter:) Ciekawie czy to bedzie kontynuacja secound encounter, bo w trojce jak wiadomo... Nie chcem spoilerowac:)
 • avatar
  Więcej MIĘSA!!!!!
 • avatar
  Każda część była dobra, a dwójka najbardziej humorystyczna plus muzyka.
 • avatar
  w jedynce nie podobało mi się to że co chwilę zamykali mnie w jakimś pomieszczeniu, trzeba było wszystkich zabić i dopiero można było iść dalej. Czasami trzeba było stracić godzinę czasu i 50 razy obejść jakieś pomieszczenie żeby znaleźć jedną żabę za szafą.

  A ss3 jest fajne zarówno singla- jak i multi- ale zawiera masę błędów które wypadało by poprawić.

  A dwa zdania typu "będzie to gra logiczna z widokiem z pierwszej osoby. Produkcja będzie mieć specyficzny typ humoru, który jest bardzo różni się od tego co widzieliście w serii Serious Sam"....trochę mnie jednak niepokoją.