Systemy operacyjne

Service Pack 2 dla Visty najwcześniej pod koniec kwietnia

przeczytasz w 1 min.

Minęło sześć tygodni od kiedy wersja beta pakietu Service Pack 2 dla Windows Vista (oraz Windows 2008) została upubliczniona w Internecie. Microsoftowi zależy na jak najszybszym wydaniu SP2, aby zdążyć jeszcze przed premierą Windows 7, która najprawdopodobniej skieruje oczy większości użytkowników już na nowy system.

Okazuje się jednak, że finalna wersja zestawu poprawek będzie gotowa później, niż oczekiwano. Release Candidate został przesunięty z lutego na marzec, a ostateczny Service Pack 2 ukaże się nie wcześniej niż na przełomie kwietnia i maja. W efekcie na aktualizację Visty i Windows 2008 poczekamy jeszcze blisko pół roku.

Jakie nowości znajdą się w Service Pack 2? Ich lista jest całkiem spora. Po pierwsze, nowa wersja Windows Search 4.0, silnika indeksowania plików wykorzystywanego przez systemową wyszukiwarkę, a także przez takie oprogramowanie, jak Office Outlook 2007, czy Office OneNote 2007. Kolejną nowością będzie wprowadzenie dodatkowej ochrony treści do Windows Media Center, co pozwoli na oglądanie kanałów telewizyjnych w rozdzielczości HD. Pojawi się również wsparcie dla 64-bitowych procesorów koncernu VIA Technologies, zintegrowana z systemem możliwość nagrywania danych na nośnikach Blu-ray oraz obsługa dla najnowszej wersji 2.1 standardu łączności bezprzewodowej Bluetooth. Service Pack 2 poprawi stabilność gier pod DirectX, zwiększy płynność odtwarzania materiałów video HD i wprowadzi obsługę rozszerzonego formatu daty do systemu plików exFAT. Microsoft obiecuje też usunięcie błędu, który powodował obniżenie wydajności karty WiFi po wybudzeniu komputera z trybu uśpienia oraz udoskonalenie działanie gadżetu RSS, wyświetlającego najnowsze wiadomości w bocznym pasku systemu. Istnieje również szansa, że w nowym zestawie poprawek znajdzie się również DirectX 11, ale na razie nie jest to pewne.

Wygląda jednak na to, że Service Packiem 2 nie nacieszymy się zbyt długo. W kilka miesięcy po premierze tego pakietu, prawdopodobnie pod koniec 2009 roku, pojawi się bowiem mocno wyczekiwany Windows 7.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  BR by się przydał, bo miałem straszne problemy z odpaleniem filmu BR, aż w końcu zwątpiłem ;d
  • avatar
   Hektor^
   0
   Windows Vista SP2 = Windows 7 ?? :P
   Jak dorzucą lepsze zarządzanie pamięcią nie będę miał wątpliwości :)
   • avatar
    Hektor^
    0
    Wszyscy Ci co nadal myślą że Vista jest skopana a XP "rządzi". Byle co im podłożyć i się okazuje dla nich lepsze od Visty. A tak naprawdę 90% takich osób w życiu nie miała styczności z Vistą tylko sami się nakręcają bo ktoś miał i mówił że głupia...