Aplikacje mobilne

Serwis muzyczny Spotify w całkowicie nowym ubranku

przeczytasz w 1 min.

Po 6 latach serwis doczekał się gruntownej zmiany wyglądu.

Spotify to jeden z najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych. Wystartował w 2008 roku i wreszcie doczekał się gruntownej zmiany wyglądu, która pozytywnie wpłynęła również na obsługę aplikacji. Wybrani użytkownicy mogli testować nowy wygląd już jakiś czas temu. Obecnie trwa stopniowe wprowadzenie zmian do wersji ogólnodostępnych.

Nowa wersja zdecydowanie nabrała stylu – zrobiła się bardziej miękka, designerska i ogólnie przyjemna dla oka. Jasne tło zastąpiono ciemnym, napisy natomiast wybielono. Twórcy serwisu skupili się na łatwiejszej obsłudze dotykiem – aplikacje na urządzenia mobilne mają być dużo bardziej przyjazne użytkownikowi. Zmieniono układ stron użytkowników i artystów, dopracowano strukturę kluczowych elementów.

Lewa strona zawierająca odnośniki do funkcji serwisu została przeorganizowana, co jest związane z pojawieniem się nowych opcji i usług. W najbliższym czasie tryb „Your Music”, który ma zastąpić obecne gwiazdki, będzie umożliwiał zapisywanie, organizowanie i odnajdowanie ulubionych kawałków - uzyska pełną funkcjonalność na wszystkich platformach.

Przebudowane zostały wszystkie 3 wersje serwisu (mobilna, desktopowa, przeglądarkowa). Zmiany wyglądają bardzo pozytywnie, mamy nadzieję, że proces stopniowego wprowadzania nowych elementów przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Źródło: Spotify

 

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  No wygląda lepiej niż aktualna wersja. Mam nadzieję, że poprawili kilka rzeczy w wersji na tablety które mnie denerwowały. Czekam na aktualizacje.
  • avatar
   misiek12_sdz
   1
   Ja jeszcze nie mam aktualizacji a przydałaby się, dużo bardziej wolę ciemne tło aplikacji na telefonach z amoledem. Mogliby również dodać obsługę odtwarzacza na zablokowanym ekranie wzorem powerampa.
   • avatar
    Arek9182
    0
    A na windows phone jak była lipna aplikacja bez radia i bez darmowego dostępu do utworów z reklamami tak dalej jest i nic się w tej sprawie nie zmienia... ech
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Sam serwis jest świetny tyko po dłuższych sesjach utwory zaczynają się powtarzać. Czy jak mam premium to jest więcej utworów?