Gry

Shenmue 3 nowym rekordzistą platformy Kickstarter

przeczytasz w 1 min.

Ile pieniędzy zebrać można na produkcję gry? Okazuje się, że nawet ponad 6 milionów dolarów.

Shenmue 3

Ile pieniędzy zebrać można na produkcję gry? Okazuje się, że nawet ponad 6 milionów dolarów.

Jednym z największych zaskoczeń, z jakimi mieliśmy do czynienia na konferencji Sony podczas E3 2015 była zapowiedź Shenmue 3 i jednoczesne podanie informacji, iż zbiórka funduszy na ten tytuł rusza na platformie Kickstarter. Szybko okazało się, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Wróżyliśmy całemu pomysłowi duży sukces i tak też się stało.

Zbiórka zakończyła się przed kilkoma godzinami, a na koncie twórców znalazło się 6 333 295 dolarów. Jeśli chodzi o sekcję gier to nowy rekord platformy Kickstarter, ustanowiony bardzo wyraźnie. Do tej pory najwięcej zebrano na Bloodstained: Ritual of the Night, ale było to 5 545 991 dolarów.

Jeśli chodzi o wszystkie projekty, na jakie zbierano fundusze za pośrednictwem Kickstarter to Shenmue 3 uplasowało się na miejscu ósmym. Ustąpić musiało jednak tylko naprawdę głośnym kampaniom związanym chociażby z konsolą Ouya, Pebble czy Pebble Time.

Pozostaje mieć nadzieję, że Yu Suzuki i jego ekipa dobrze wykorzystają ofiarowane im środki. Gra docelowo trafić powinna na PlayStation 4 oraz PC. Data premiery ustalona została wstępnie na grudzień 2017 roku.

Źródło: kickstarter

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Faktycznie. Duża część gier nigdy nie wychodzi na rynek lub najwyżej kończy swój żywot na early access.

  Jednak kilka sukcesów zanotowano Z tych co pamiętam to:

  Wasteland 2
  Elite Dangerous
  Spintires
  Among the Sleep
  Divinity: Original Sin

  Te gry nigdy by nie powstały (w takiej formie) gdyby nie kasa od graczy. Wystarczy spojrzeć na projekt Star Citizen. Gra wciąż jest w budowie a społeczność zgromadziła przeogromną. Niektórzy wpłacili nawet kilka tysięcy dolarów. Developerzy obdarzeni takim zaufaniem konsultują praktycznie wszystkie decyzje z ludźmi. Może to jest recepta na stworzenie gry bliskiej ideału i oczekiwań graczy....
  • avatar
   bodziokrak
   3
   Te kickstartery na gry, to jakiś jeden wielki przewał, przewidziano premierę 2017? Część z tych ludzi którzy za to zapłacili to nawet nie dożyje (bo przewidziano znaczy zapewne 2018). Inna gra która pompuje kasę to jakaś gwiezdna epopeja, ci co robią tą grę teraz leżą na plaży w acapulco za te pieniądze a o premierze tytułu to już nawet nikt nie wspomina, czasem jakieś rendery wypuszczą żeby gracze się jarali jakie to będzie cudowne i wspaniałe. Czy wyszła chociaż jedna dobra gra tak finansowana?