Klawiatury

Shortcut-S - wymarzona klawiatura dla grafików

przeczytasz w 1 min.

319-klawiszowa klawiatura, mająca skrócić czas pracy grafika o 30%

Kto choć raz dłużej pracował w Photoshopie ten wie, że skróty klawiaturowe w tym programie są bardzo przydatne, lecz wcale nie są krótkie. Osoby, które korzystają z programu sporadycznie zazwyczaj nie wykorzystują zbyt wielu skrótów, zadowalając się myszką i rozwijalnym menu. Dla grafika, który z Photoshopem pracuje na co dzień i oczekuje sprawnego działania programu w celu minimalizowania czasu pracy przeznaczonego na dane zadanie – skóry są narzędziem podstawowym. Niestety większość z nich jest skomplikowana, składa się z 3 lub 4 przycisków, a osoby o niewielkich dłoniach kombinacje muszą wybierać obiema dłońmi. Niewygodne, irytujące i czasochłonne. Już niedługo.

Międzynarodowy zespół opracował projekt 319-klawiszowej klawiatury przeznaczonej do pracy z narzędziami dla grafików. Urządzenie ma wymiary 306x403x8 mm. Sprawdzi się nie tylko w Adobe Photoshop, ale innych programach takich jak Corel Draw, Adobe Illustrator, Final Cut czy Lightroom.

Idea jest dość prosta – do każdego z przycisków oznaczonych charakterystycznym obrazkiem związanym z daną funkcją lub działaniem przypisany został skrót odpowiedni dla danej aplikacji. Dzięki temu chcąc na przykład zmienić typ obrazu z kolorowego na czarno-biały nie musimy odnajdywać polecenia w rozwijalnym menu, ani używać skrótu Ctr+Shift+Alt+B, tylko wciskamy jeden z przycisków klawiatury. Shortcut-S obsłuży 372 funkcje i umożliwia zapis 20 dowolnych kombinacji na przyciskach dodatkowych.

Według twórców klawiatura może przyspieszyć pracę grafika nawet o 30%.

Na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka na starty produkcji Shortcut-S'a. Cenę urządzenia ustalono na 89 dolarów dla pierwszych 70 fundatorów oraz 99 dolarów dla pozostałych chętnych na zakup. Niezbyt dużo, biorąc pod uwagę jakie zyski może przynieść taki sprzęt zawodowemu grafikowi.

Źródło: Kickstarter, PC World

 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  8
  Taaa.. i nauka wraz z wieloletnimi przyzwyczajeniami pójdzie w las... To prawie, jakby zmienić klawirę qwerty na "dgsaay" i ponownie uczyć się pisania bezwzrokowego...
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Jakby ktoś jednorożca rozsmarował na klawiaturze.
   • avatar
    Cacek93
    3
    Lepszym rozwiązaniem jest zwykła klawiatura z dodatkowymi przyciskami (na górze, bądź po bokach) w liczbie 10-20 z możliwością ich programowania.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     niby jak mogłoby to przyspieszyć 30% moją pracę, np w PS używam około 20 skrótów a tych których nie pamiętam to dlatego, że używam ich od święta.

     A Ci graficy jak z reklamy TV MANGO
     • avatar
      FaraonM
      0
      Fajny bajer, ciekawe jaka będzie cena w Polsce ?
      • avatar
       wild0ne
       0
       Ta klawiatura to utrudnianie sobie życia, cała idea skrótów opiera się na możliwości ich użycia bez odrywania wzroku od ekranu. Naucz się tego na tym monstrum i jeszcze zmieść obok tablet..
       • avatar
        simon96
        0
        Ja tam jak coś robię to ręce na klawiaturze trzymam. Za duże i nieporęczne. Skąd mam wiedzieć co będzie mi potrzebne za sekundę?
        • avatar
         siwyandrew
         0
         takiw cos to do WoWa by sie chyba tylko nadawało