Gry

Sid Meier’s Starships coraz mniej tajemnicze

przeczytasz w 1 min.

Ekipa Firaxis Games ujawniła sporo szczegółów na temat rozgrywki w Sid Meier’s Starships.

Sid Meier’s Starships screen

Kilka dni temu ekipa Firaxis Games zapowiedziała nową strategię. To jednak nie kolejna Cywilizacja, a Sid Meier’s Starships, które zabierze nas w podróż w kosmos. Podczas targów PAX South ujawniono wiele informacji na temat tej produkcji. Czego zatem możemy się spodziewać?

Sid Meier’s Starships to strategia turowa. Okazuje się jednak, że sporo w niej będzie także z RPG, głównie jeśli chodzi o system rozwoju tytułowych statków kosmicznych. To właśnie ulepszanie ich będzie zresztą jednym z najważniejszych elementów zabawy. Każdy statek będzie inny, a sposób w jaki zdecydujemy się go rozbudować wpłynie na jego możliwości i typ rozgrywki.

Nasza flota początkowo liczyć będzie dwa statki. Od razu będziemy mogli przejść do dostosowania ich do swoich preferencji, poprzez modyfikację ich dziewięciu systemów (m.in. silniki, działa, torpedy i czujniki). Meier podczas prezentacji podkreślił znaczenie tego narzędzia tłumacząc, że w zależności od tego jak dopasujemy statki, będą one mogły pełnić różne funkcje – na przykład jednostki rozpoznawczej, obronnej lub ofensywnej.

Sid Meier’s Starships statek

Z czasem nasza flota będzie się powiększać. Gracz będzie mógł podróżować na każdą odkrytą już planetę, jak i podjąć misję odkrywczą. Nie zabraknie też oczywiście obrony naszej stacji czy walki o zdobycie planety przeciwnika. Podobnie jak w Cywilizacji bitwy w Starships odbywają się w trybie turowym, a mapa podzielona jest na pola heksagonalne. Z pewnością więc taktyka będzie tutaj bardzo ważna.

Każda zakończona sukcesem misja będzie nagradzana – może to być, na przykład, nowe narzędzie ulepszeń, międzyplanetarny szlak handlowy czy surowce. Oczywiście nie będziemy w kosmosie sami – inne cywilizacje również będą próbowały zapanować nad jak największą częścią wszechświata. A my musimy po prostu im na to nie pozwolić.

Sid Meier’s Starships pola

Premiera gry Sid Meier’s Starships planowana jest na bliżej nieokreślony „początek 2015 roku”. Platformami docelowymi są komputery osobiste z systemami Windows lub Mac oraz iPady.

Źródło: Polygon

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kremowykac
  5
  Jako fan strategii turowych zagram. Ciekawe czy będzie trzeba walczyć od samego początku czy np. dopiero kiedy ktoś nas bardzo zdenerwuje.
  • avatar
   cura666
   1
   Zapowiedź niemalże w ostatniej chwili i ipad jako platforma docelowa - na ambitny tytuł nie ma co liczyć.
   • avatar
    marioking
    0
    Jak mi brakuje pozycji pokroju master of orion, to może będzie chociaż jakaś namiastka skoro nie można liczyc na nic lepszego.
    • avatar
     Stasiek_Zabojca
     0
     Jestem ciekaw w jaki sposób połączą to z Civ V i Civ V: Beyond Earth :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ipady i odrazu skojarzyly mi sie perelki typu candy crush itp. Cienko to widze...
      • avatar
       xpaxpl
       0
       jedno jest pewne po Beyond Earth będą się musieli nieźle napocić żeby na nowo podbić seraca (czytaj portwele) graczy...