Technologie i Firma

Sieci Wi-Fi (WPA2) uodpornione na KRACK przez…

przeczytasz w 1 min.

Jest już niemała grupa firm, które przygotowały odpowiednie łatki eliminujące podatność protokołu WPA2 w sieciach Wi-Fi na ataki KRACK

Wczoraj usłyszeliśmy o KRACK – atakach, które skutecznie wykorzystują podatność protokołu WPA2 i mogą służyć cyberprzestępcom do „podsłuchiwania” ofiar poprzez Wi-Fi. Na szczęście ci, którzy powinni temu zapobiec, szybko wzięli się do pracy (a właściwie działania mogli rozpocząć już wcześniej, bo „odkrywcy” luki wysłali do nich wiadomości).

Firma Microsoft poinformowała, że systemy operacyjne z rodziny Windows zostały już zabezpieczone przed KRACK. Odpowiednia łatka została udostępniona kilka dni temu i ci, którzy mają włączone automatyczne aktualizacje, są chronieni. Szczegóły na temat najnowszej udostępnionej łatki dostępne są na stronie TechCenter.

Z kolei firma Apple zapowiedziała, że łatka jest już dostępna w wersjach testowych jej systemów i wkrótce powinna trafić do wszystkich użytkowników macOS i iOS. Firma Google ogłosiła zaś, że smartfony z Androidem doczekają się aktualizacji „w najbliższych tygodniach”.

Na liście tych, którzy zareagowali już na KRACK, znajdują się też:

Na podstawie tej listy można przypuszczać, że wkrótce problem KRACK zostanie rozwiązany. Korzystanie z sieci znów stanie się tym samym nieco bezpieczniejsze.

Źródło: Windows Central, The Verge, CERN

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Ja się pytam gdzie są narzędzia do tego. Co za samoluby... wynajdują coś ciekawego, chełpią się tym i jeszcze nie chcą udostępnić skryptów.