Oprogramowanie

Dziś obchodzimy 10 urodziny komunikatora Skype

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
29 komentarzy Dyskutuj z nami

Z komunikatorów internetowych korzysta niemal każdy. Jedną z najbardziej cenionych tego typu aplikacji jest bez wątpienia Skype.

Skype komunikator 10 urodziny

Z komunikatorów internetowych korzysta niemal każdy. Jedną z najbardziej cenionych tego typu aplikacji jest bez wątpienia Skype. Mało kto wie, że właśnie dzisiaj przypadają jego 10 już urodziny.

Skype jest obecnie w rękach Microsoftu, ale to nie gigant z Redmond był jego twórcą. Prawa do aplikacji kupił 10 maja 2011, ale ta powstała dużo wcześniej, bo 29 sierpnia 2003 roku, a pomysłodawcami byli szwedzcy i duńscy programiści. Przez lata Skype był rzecz jasna rozwijany, pojawiały się nowe funkcjonalności i być może głównie dzięki temu jest obecnie tak popularny.

Łączna liczba rozmów przeprowadzonych dotychczas przez Skype'a to 1,4 tryliona minut. Skype osiągnął barierę 300 milionów użytkowników w ciągu jubileuszowych 10 lat. Dla porównania, telefon potrzebował na to 104, a telefon komórkowy 25 lat.

Z aplikacji korzystają nawet tak znane postaci jak np. Oprah Winfrey. Wiele razy uruchamiana była ona poza domowym zaciszem. Najciekawsze miejsca, z których łączono się przez Skype'a to bez wątpienia Mount Everest, Biegun Południowy i ... sala porodowa. Jeśli udało Wam się przebić te miejsca, to dajcie znać w komentarzach ;)

Źródło: Microsoft, softpedia

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Eternal1
  Fajny Skype. Szkoda tylko że nie mam żadnej kontroli nad tym co się dzieje z danymi pomiędzy mną a rozmówcą.
  Skype był narzędziem szpiegującym jeszcze nim został przejęty przez MS.

  Niektórym może to przysłowiowo "powiewać" i po części to rozumiem.
  Dla mnie Skype jako narzędzie które samo łamie warunki licencji której akceptacja jest wymagana a która przecież obowiązuje OBIE STRONY jest narzędziem 2-giej kategorii. Do "zwykłych" spraw się nadaje.
  Ale do ważniejszych, poufnych kontaktów się nie nadaje.
 • avatar
  VEN1963
  skoro skype teraz jest od M$ to może taka mała informacja

  Jeszcze na dobre nie zadebiutował Windows 8.1, którego premiera ustalona jest na październik tego roku, a do sieci już wypłynęły informacje o kolejnych wersjach systemu nad którymi pracuje gigant z Redmond.Nowe informacje pojawiły się w Internecie dzięki użytkownikowi forum Ru-Board o nicku WZOR. Już wcześniej podawał on sprawdzone dane na temat debiutującego w ubiegłym roku Windows 8, więc bardzo prawdopodobne, że i tym razem to co ogłosił, sprawdzi się. A przeciek dotyczyć ma kolejnych dwóch wersji systemu Windows – Windows 9 i 10.Pierwszy z nich, jako następca Windows 8 ma trafić na rynek w przyszłym roku i nie przyniesie zauważalnych usprawnień zarówno w kwestii silnika jak i wyglądu. Ciekawą informacją jest przywrócenie w nim interfejsu Aero, który z hukiem wyleciał z 'ósemki'. Nie wiadomo jednak, jak ten powrót ma wyglądać i dokładnie których elementów systemu na dotyczyć.Inaczej sprawa ma wyglądać z systemem Windows 10, który ma być pierwszym OS-em Microsoftu działającym w chmurze. Ma to umożliwić korzystanie z niego z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Według WZOR-a, pierwszy koncept nowego Windowsa ma zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu.

  Z przecieków wynika także, że Microsoft zamierza połączyć ze sobą systemy Windows RT i Windows Phone. Słyszymy o tym nie pierwszy już raz i patrząc na dramatycznie złą kondycję pierwszego z OS-ów jest to bardzo prawdopodobne.

  czeka nas świetlana przyszłość wg. M$
 • avatar
  luk9400
  W NSA pewnie świętują :D
 • avatar
  yendrek
  Z okazji 10 urodzin mogli by userom zafundować jakiś prezent.

  Coś w stylu "bezpłatny 1TB przestrzeni dyskowej na prywatne dane".
  Na serwerach NSA.

  Muhahahahaha.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dziś obchodzimy 10 urodziny komunikatora Skype, i dostaniemy nowe narzędzie do Inwigilacji :)
 • avatar
  gorczyca
  Co by nie było wszystkiego najlepszego
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Mnie denerwuje w SKype brak wykorzystywania duzego framerate'u - wciaz tylko skoki, rozmycia.. A kamerka dobra, lacze tez.
 • avatar
  zico77
  Nie narzekajcie. Skype fajny teraz oczywiście każdy znajduje słabe punkty, bo technologia się rozwija, a a sama komunikacja na dalekie odległości nie jest już problemem, aby zachwycać się jakimś jednym komunikatorem. Po prostu mamy okazje powybrzydzać( i to robimy ;D).


  Najlepszego!