Oprogramowanie

Dziś obchodzimy 10 urodziny komunikatora Skype

przeczytasz w 1 min.

Z komunikatorów internetowych korzysta niemal każdy. Jedną z najbardziej cenionych tego typu aplikacji jest bez wątpienia Skype.

Skype komunikator 10 urodziny

Z komunikatorów internetowych korzysta niemal każdy. Jedną z najbardziej cenionych tego typu aplikacji jest bez wątpienia Skype. Mało kto wie, że właśnie dzisiaj przypadają jego 10 już urodziny.

Skype jest obecnie w rękach Microsoftu, ale to nie gigant z Redmond był jego twórcą. Prawa do aplikacji kupił 10 maja 2011, ale ta powstała dużo wcześniej, bo 29 sierpnia 2003 roku, a pomysłodawcami byli szwedzcy i duńscy programiści. Przez lata Skype był rzecz jasna rozwijany, pojawiały się nowe funkcjonalności i być może głównie dzięki temu jest obecnie tak popularny.

Łączna liczba rozmów przeprowadzonych dotychczas przez Skype'a to 1,4 tryliona minut. Skype osiągnął barierę 300 milionów użytkowników w ciągu jubileuszowych 10 lat. Dla porównania, telefon potrzebował na to 104, a telefon komórkowy 25 lat.

Z aplikacji korzystają nawet tak znane postaci jak np. Oprah Winfrey. Wiele razy uruchamiana była ona poza domowym zaciszem. Najciekawsze miejsca, z których łączono się przez Skype'a to bez wątpienia Mount Everest, Biegun Południowy i ... sala porodowa. Jeśli udało Wam się przebić te miejsca, to dajcie znać w komentarzach ;)

Źródło: Microsoft, softpedia

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Fajny Skype. Szkoda tylko że nie mam żadnej kontroli nad tym co się dzieje z danymi pomiędzy mną a rozmówcą.
  Skype był narzędziem szpiegującym jeszcze nim został przejęty przez MS.

  Niektórym może to przysłowiowo "powiewać" i po części to rozumiem.
  Dla mnie Skype jako narzędzie które samo łamie warunki licencji której akceptacja jest wymagana a która przecież obowiązuje OBIE STRONY jest narzędziem 2-giej kategorii. Do "zwykłych" spraw się nadaje.
  Ale do ważniejszych, poufnych kontaktów się nie nadaje.
  • avatar
   VEN1963
   2
   skoro skype teraz jest od M$ to może taka mała informacja

   Jeszcze na dobre nie zadebiutował Windows 8.1, którego premiera ustalona jest na październik tego roku, a do sieci już wypłynęły informacje o kolejnych wersjach systemu nad którymi pracuje gigant z Redmond.Nowe informacje pojawiły się w Internecie dzięki użytkownikowi forum Ru-Board o nicku WZOR. Już wcześniej podawał on sprawdzone dane na temat debiutującego w ubiegłym roku Windows 8, więc bardzo prawdopodobne, że i tym razem to co ogłosił, sprawdzi się. A przeciek dotyczyć ma kolejnych dwóch wersji systemu Windows – Windows 9 i 10.Pierwszy z nich, jako następca Windows 8 ma trafić na rynek w przyszłym roku i nie przyniesie zauważalnych usprawnień zarówno w kwestii silnika jak i wyglądu. Ciekawą informacją jest przywrócenie w nim interfejsu Aero, który z hukiem wyleciał z 'ósemki'. Nie wiadomo jednak, jak ten powrót ma wyglądać i dokładnie których elementów systemu na dotyczyć.Inaczej sprawa ma wyglądać z systemem Windows 10, który ma być pierwszym OS-em Microsoftu działającym w chmurze. Ma to umożliwić korzystanie z niego z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Według WZOR-a, pierwszy koncept nowego Windowsa ma zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu.

   Z przecieków wynika także, że Microsoft zamierza połączyć ze sobą systemy Windows RT i Windows Phone. Słyszymy o tym nie pierwszy już raz i patrząc na dramatycznie złą kondycję pierwszego z OS-ów jest to bardzo prawdopodobne.

   czeka nas świetlana przyszłość wg. M$
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    W NSA pewnie świętują :D
    • avatar
     yendrek
     2
     Z okazji 10 urodzin mogli by userom zafundować jakiś prezent.

     Coś w stylu "bezpłatny 1TB przestrzeni dyskowej na prywatne dane".
     Na serwerach NSA.

     Muhahahahaha.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dziś obchodzimy 10 urodziny komunikatora Skype, i dostaniemy nowe narzędzie do Inwigilacji :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Co by nie było wszystkiego najlepszego
       • avatar
        jeomax.co.uk
        0
        Mnie denerwuje w SKype brak wykorzystywania duzego framerate'u - wciaz tylko skoki, rozmycia.. A kamerka dobra, lacze tez.
        • avatar
         zico77
         0
         Nie narzekajcie. Skype fajny teraz oczywiście każdy znajduje słabe punkty, bo technologia się rozwija, a a sama komunikacja na dalekie odległości nie jest już problemem, aby zachwycać się jakimś jednym komunikatorem. Po prostu mamy okazje powybrzydzać( i to robimy ;D).


         Najlepszego!